Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Anna Mąka w Pucharze IBU, bez pudła [WYWIAD]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-01-02

Rozpoczęła sezon od najlepszego wyniku w karierze, jakim było 5 miejsce w Pucharze IBU, zdobyła dwa srebrne medale na tegorocznych MP w Kościelisku. Można powiedzieć, grudzień należał do niej!

Anna Mąka zawodniczka BKS WP Kościelisko, o swoich planach i przygotowaniach do sezonu.

 

 

Gratuluję Ci życiowego wyniku w Pucharze IBU!  Dopiero rozpoczęłaś sezon a już taki rezultat, co możesz nam powiedzieć o tym biegu. 20 Celnych strzałów to nie lada wyczyn.

Dziękuje bardzo. To było moje pierwsze 15 km w tym sezonie, więc podeszłam do tego biegu z rezerwą. Dzień wcześniej powiedziałam sobie, że oddam 20 celnych strzałów i tak zrobiłam. 

 

Powiedz jak przebiegały twoje przygotowania do tego sezonu, obyło się bez kontuzji?

 W czerwcu musiałam przejść terapię antybiotykową, ponieważ mam problemy z zatokami, lecz resztę sezonu przepracowałam bez większych problemów.

 

 W tym sezonie przygotowywałaś się w kadrze?

Od maja do czerwca trenowałam w klubie, w Zakopanem. W lipcu zostałam powołana na obóz kadry B z Magdą Gwizdoń, a od sierpnia trenowałam z Kadrą A.

 

Dużo zmieniłaś w przygotowaniach do tegorocznego sezonu?

Zdecydowanie mam więcej godzin treningowych niż w poprzednich sezonach, a tak to wiadomo trening biathlonisty jest bardzo zróżnicowany, więc było dużo roweru, rolek, siłowni i ćwiczeń strzeleckich.

 

 27 grudnia rozpoczynają się MP na twojej rodzimej ziemi. Chyba cieszysz się ze zmiany miejsca? Trasy w Kościelisku są twoimi ulubionymi trasami w Polsce? 

Wiadomość o zmianie miejsca organizacji MP bardzo mnie ucieszyła, ponieważ mogę pobyć kilka dni dłużej w domu.  W Kościelisku rozpoczęłam swoją przygodę z biathlonem, więc jest to oczywiste, że lubię tu trenować i startować. Dodatkowo bardzo lubię  trasy w Wiśle(Kubalonka) oraz w Szklarskiej Porębie(Jakuszyce).

 

 Masz już z trenerami jakieś plany na dalszą część sezonu? 

Jeszcze nie rozmawiałam na ten temat. Chciałabym się bardzo dobrze przygotować i zakwalifikować do startu na Mistrzostwach Europy, które mają odbyć się w Dusznikach Zdroju.

 

Dużymi krokami zbliża się Nowy Rok, czy masz jakieś swoje postanowienia? 

Nie mam postanowień noworocznych. Cały czas dążę do swoich celów:-)

 

 Obserwując twoje social media, można wywnioskować, że twoją pasją jest również zdrowe odżywianie? Przywiązujesz dużą wagę do tego, co ląduje u Ciebie na talerzu?

 Lubię się zdrowo odżywiać i sama przygotowywać sobie posiłki, ale nie mam „bzika” na tym punkcie: -) Nieraz zjem sobie pierogi ruskie produkcji mojej mamy, które są moimi ulubionymi (nie potrafiłabym z nich zrezygnować J.

 

Co by było gdyby nie biathlon?

 Myślę, że może jakieś studia za granicą. Uwielbiam nawiązywać nowe znajomości z ludźmi innych narodowości i uczyć się innych języków.

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl