Rosjanie najlepsi na otwarcie Mistrzostw Europy w Dusznikach

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-01-25

Pierwszy dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy za nami. Arena w Dusznikach Zdroju przywitała wielu znakomitych sportowców, którzy pierwszego dnia rywalizowali w biegach indywidualnych. Rywalizację zdominowali Rosjanie, którzy zwyciężyli wśród kobiet i mężczyzn.

Jako pierwsi na trasę biegu wyruszyli panowie. Z 20 kilometrową trasą najlepiej poradził sobie Aleksander Łoginow, który pokonał na ostatnich metrach Krasimira Aneva z Bułgarii. Na trzeciej pozycji również uplasował się Rosjanin Aleksjej Slepow.

Najlepiej z Polaków zaprezentowali się Grzegorz Guzik oraz Łukasz Szczurek, którzy uplasowali się na 43. i 44. miejscu. Tomasz Zięba i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli miejsca 84. i 85., a Tomasz Jurczak został sklasyfikowany na 111. miejscu

Wśród kobiet, zwyciężyła Rosjanka Irina Starykh, która dzięki bezbłędnemu strzelaniu zdobyła Mistrzostwo Europy, druga na mecie Swietłana Sleptsova myliła się tylko raz i musiała uznać wyższość koleżanki z reprezentacji. Trzecia miejsce zajęła Anastasia Merkushyna z Ukrainy.

Do połowy dystansu bardzo dobrze radziła sobie Magdalena Gwizdoń, jednak dwa pudła pozwoliły zająć jedynie 10. lokatę, 27. była Anna Mąka, która w tym sezonie prezentuje naprawdę bardzo dobrą i równą formę. Krystyna Guzik uplasowała się na 35., a Kinga Mitoraj na 36. pozycji. Karolina Pitoń zajęła 57. miejsce, a debiutantka na Mistrzostwach Europy w biathlonie Dominika Bielecka ukończyła rywalizację na 77. pozycji, jednak pudłowała aż 10-krotnie.