Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Rosjanie najlepsi na otwarcie Mistrzostw Europy w Dusznikach

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-01-25

Pierwszy dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Europy za nami. Arena w Dusznikach Zdroju przywitała wielu znakomitych sportowców, którzy pierwszego dnia rywalizowali w biegach indywidualnych. Rywalizację zdominowali Rosjanie, którzy zwyciężyli wśród kobiet i mężczyzn. 

 

 

Jako pierwsi na trasę biegu wyruszyli panowie. Z 20 kilometrową trasą najlepiej poradził sobie Aleksander Łoginow, który pokonał na ostatnich metrach Krasimira Aneva z Bułgarii. Na trzeciej pozycji również uplasował się Rosjanin Aleksjej Slepow.

 

Najlepiej z Polaków zaprezentowali się Grzegorz Guzik oraz Łukasz Szczurek, którzy uplasowali się na 43. i 44. miejscu. Tomasz Zięba i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli miejsca 84. i 85., a Tomasz Jurczak został sklasyfikowany na 111. miejscu

WYNIKI MĘŻCZYZN

 

Wśród kobiet, zwyciężyła Rosjanka Irina Starykh, która dzięki bezbłędnemu strzelaniu zdobyła Mistrzostwo Europy, druga na mecie Swietłana Sleptsova myliła się tylko raz i musiała uznać wyższość koleżanki z reprezentacji. Trzecia miejsce zajęła Anastasia Merkushyna z Ukrainy.

 

Do połowy dystansu bardzo dobrze radziła sobie Magdalena Gwizdoń, jednak dwa pudła pozwoliły zająć jedynie 10. lokatę, 27. była Anna Mąka, która w tym sezonie prezentuje naprawdę bardzo dobrą i równą formę. Krystyna Guzik uplasowała się na 35., a Kinga Mitoraj na 36. pozycji. Karolina Pitoń zajęła 57. miejsce, a debiutantka na Mistrzostwach Europy w biathlonie Dominika Bielecka ukończyła rywalizację na 77. pozycji, jednak pudłowała aż 10-krotnie. 

WYNIKI KOBIET

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 1

kibicc

Opublikowano: 2017-01-27 11:19:45

Dramat i tragedia. Tak można podsumować występy Polaków. I tyczy się to głównie biathlonistek bo wiadomo że na biathlonistów trudno liczyć. Co się stało z Krystyną Guzik że na takich co tu dużo mówić słabych ME nie potrafi nawet być w 30-stce? Gwizdoń też powinna to wygrać w cuglach albo być w czołówce.10-te miejsce to przecietne miejsce dla takiej zawodniczki. Na Mistrzostwach Świata to będzie dopiero rzeź, mogą to być najgorsze Mistrzostwa od lat.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl