Biathlonowe ME w Dusznikach: Vladimir Iliev i Yuliia Dzhima wygrywają w sprincie, Gwizdoń 6[WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-01-27

Drugiego dnia rywalizacji w Mistrzostwach Europy w biathlonie rywalizowano w biegach sprinterskich. Mężczyźni do pokonania mieli dystans 10 km, natomiast kobiety 7,5 km.

Jako pierwsi na trasę wyruszyli mężczyźni. Najlepiej poradził sobie Bułgar Vladimir Iliev, który na strzelnicy mylił się raz. Drugą lokatę zajął Aleksander Loginov z Rosji, który miał stu procentową skuteczność na strzelnicy, jednak biegowo zdecydowanie lepiej zaprezentował się Bułgar. Na trzeciej pozycji również zameldował się zawodnik z Bułgarii, Krasimir Anev zanotował 16 sekund straty do swojego rodaka.

Z Polaków najlepiej zaprezentował się Łukasz Szczurek, który zajął 62. lokatę, pudłując jeden strzał. Tomasz Zięba uplasował się na 83. pozycji również z jedym pudłem. Andrzej Nędza-Kubiniec spudłował dwukrotnie i zajął 88. lokatę.  Grzegorz Guzik, pudłując aż sześciokrotnie zajął bardzo odległą 91. lokatę.

Wśród kobiet zwyciężyła Yuliia Dzhima z Ukrainy, która nie zaliczyła żadnej karnej rundy i zwyciężyła nad Svetlaną Sleptsovą 27 sekund, która również nie myliła się dziś na strzelnicy. Trzecie miejsce również należało do Rosjanki, zwyciężczyni biegu indywidualnego Iriny Starkyh , która pudłowała raz i straciła 37,8 sekundy.

Najlepiej z reprezentantek Polski spisała się Magdalena Gwizdoń, która zajęła 6. lokatę, Polka myliła się raz, i do podium straciła około 12 sekund. Na 16. pozycji uplasowała się Monika Hojnisz, która również myliła się raz. Krystyna Guzik z 4 karami zajęła 34. pozycję, tuż za nią uplasowała się Karolina Pitoń z jedną karną rundą. 57. była Kinga Mitoraj, Anna Mąka po 4 karnych rundach w pozycji stojącej zajęła 74. pozycję.