ME w Dusznikach: Alexander Loginov i Irina Starykh najlepsi w biegu pościgowym, Hojnisz 6.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-01-28

Aleksander Loginov oraz Irina Starykh zwyciężyli w biegach pościgowych rozgrywanych w ramach Mistrzostw Europy w biahlonie w Dusznikach Zdrój. Oboje powtórzyli rezulaty z biegu indywidualnego. Najlepiej z Polek poradziła sobie Monika Hojnisz, która zajęła 6 lokatę.

Aleksander Loginov na trasę biegu wyruszył pięciosekundową stratą do prowadzącego Bułgara Vladimira Ilieva. Jednak bardzo szybki bieg i świetne strzelanie, przy 6 pudłach Ilieva pozwoliły mu cieszyć się po raz drugi z tytułu mistrzowskiego. Drugie miejsce zajął kolega z reprezentacji Rosji Evgenij Garanichev, który pobiegł jeszcze lepiej i awansował z 17. miejsca. Na trzeciej pozycji uplasował się Andrejs Rastorgujevs, który pudłował aż 4-krotnie, ale rewelacyjny bieg pozwolił na utrzymanie trzeciej lokaty.

Żaden z Polaków, po wczorajszym sprincie, nie załapał się do 60 startującej w dzisiejszym biegu pościgowym.

Wśród pań bezbłędne strzelanie dało zwycięstwo Rosjance Irinie Starykh. Drugą lokatę zajęła Yuliia Dzhima, wczorajsza złota medalistka straciła niecałe 20 sekund do drugiego złota. Na trzeciej pozycji zameldowała się Svetlana Sleptsova z Rosji, która myliła się tylko raz i straciła 32 sekundy do zwyciężczyni biegu.

Monika Hojnisz, może bieg pościgowy zaliczyć do udanych. Czwarty czas dzisiejszego biegu i 6. lokata, to awans o 10 pozycji w porównaniu do wczorajszego sprintu. Magdalena Gwizdoń pudłowała 5-krotnie i ukończyła dzisiejsze zawody na 15. pozycji. Kinga Mitoraj zajęła 41. lokatę, Karolina Pitoń została zdublowana i sklasyfikowana na 51 pozycji, a Krystyna Guzik nie stawiła się na starcie