Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚJ: Biegi indywidualne i sprinty za nami. Przemysław Pancerz w 10!

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-02-24

W rramach Mistrzostw Świata Juniorów i Juniorów Młodszych w biathlonie w Osrible na Słowacji rozegrano dziś biegi indywidualne. Najlepiej spisał się Przemysław Pancerz, któy w sprintach zajął 10. lokatę.

 

Dzisiejszy dzień stał pod znakiem biegów sprinterskich. I tutaj mamy powody do zadowolenia. Przemysław Pancerz zajął znakomite, 10. miejsce! Zawodnik z Czarnego Boru pudłował dziś trzykrotnie, co jak sam przyznał, było dobrym wynikiem, przy tak wiejącym wietrze. Wojciech Filip przy 4 karnych rundach zajął 37. miejsce. Wojciech Skorusa uplasował się na 47. lokacie., a Marcin Neumann zajął 65 pozycję. Zwyciężył Emilien Claude z Francji.

 

Z kolei pierwsze dni startów to biegi indywidulane juniorów i juniorek młodszych. W kategorii mężczyzn zwyciężył Leo Grandbois z Kanady, który strzelał bezbłędnie. Najlepiej z Polaków zaprezentował się Przemysław Pancerz zajmując 30 lokatę. Warto jednak dodać ze po pierwszym strzelaniu na czele stawki był Wojciech Filip, jednak w końcowym rozrachunku 7 karnych rund pozwoliło zająć 33 lokatę. Michał Neuman oraz Wojciech Skorusa uplasowali się za czołową 60.

 

Wśród kobiet, zwyciężyła Lou Jeanmonnot Laurent z jedną karną rundą. Z polskich zawodniczek najlepiej poradziła sobie Natalia Tomaszewska, która z 5 pudłami zajęła 28 lokatę. Joanna Jakiełą była 31. Daria Gembicka 51. Natomiast Klaudia Szpak z 7 pudłami zajęła 60 lokatę.

 

Następnego dnia rywalizowała już starsza kategoria. Wśród mężczyzn biegnących na 15 km zwyciężył Sindree Petersen z Norwegii. Tomasz Jakięła przy 4 karnych minutach zajął 26. lokatę, co okazało się być najlepszym wynikiem w Polskiej reprezentacji. Bartłomiej Filip zajął 42. miejsce, Marcin Szwajnos dobrze prezentował się na trasie jednak 5 karnych rund pozwoliło zająć jedynie 45. lokatę. Łukasz Sidorowicz był 80.

 

Wśród kobiet liczyliśmy bardzo na Kamilę Żuk. Polka świetnie spisała się na trasie biegu, jednak aż 7 karnych minut pozwoliło zająć jedynie 49 lokatę. Druga z Polek Kamila Cichoń z 5 minutami doliczonym do czasu biegu była 52. Zwyciężyła Megan Bankes z Canady.

 

 WYNIKI

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl