Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon - Anna Nędza Kubiniec i Konrad Badacz na podium Nordic Youth Games w Szwecji

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-02-27

 

Nordic Youth Games tak nazywają się zawody, w których mogli wziąć udział najlepsi zawodnicy klasyfikacji ‘’Celuj w Igrzyska”. Polskę reprezentowało dwóch zawodników. Anna Nędza- Kubiniec oraz Konrad Badacz.

 

 

W Ostersund, mogliśmy zobaczyć, jakie młode talenty mamy na krajowym podwórku. Anna Nędza-Kubiniec, zawodniczka z Kościeliska zwyciężyła w sprincie oraz w biegu ze startu wspólnego i to nie podlegało żadnej dyskusji, gdyż polska w obu biegach miała ponad 30 sekundową przewagę nad drugą zawodniczką.

 

Wśród Chłopców Konrad Badacz, zaprezentował się równie  dobrze. W sprincie zajął piąte miejsce, jednak na strzelnicy mylił się pięciokrotnie. Drugiego dnia zawodów był drugi ze stratą 40 sekund do zawodnika ze Szwecji.

 

Natalia Surdyka

Zródło: biathlon.com.pl

 

komentarz kace - w Szwecji w ramach Nordic Youth Games rozegrano także zawody dla biegaczy... oczywiście bez udziału naszych zawodników.

 

Komentarze - 4

xx

Opublikowano: 2017-02-27 20:52:13

na MŚJ w biathlonie też pojechało po 4 dziewczyny i chłopców. Bo PZN nie widzi biegaczy po prostu - a prawda jest taka, że nie ma w PZNie ani jednej osoby, która swoim nazwiskiem w jakikolwiek sposób byłaby przypisana do biegów i o nie zabiegała.

Prezes PZN

Opublikowano: 2017-02-27 22:33:16

No chyba żartujecie ? Po co mamy wysyłać biegaczy? Są tak słabi, że mogą startować tylko na zawodach krajowych.

Natalia Surdyka

Opublikowano: 2017-02-27 22:53:52

Nie chodzi o to że są słabi. Akurat te zawody są dla bardzo młodych zawodników,którzy dopiero się rozwijają... a aby się rozwijać trzeba startować,zbierać nowe doświadczenia i uczyć się. PZB daję taką możliwość, a narciarski ma pewne wątpliwości :p. Swoją drogą poziom biegowy biathlonistów, moim zdaniem jest wyższy od niektórych polskich biegaczy. I wystarczyłyby jedne zawody aby to po prostu udowodnić.

xyz

Opublikowano: 2017-02-28 07:31:19

od niektórych oczywiście, że jest wyższy i często w zawodach gdzie dochodzi do wspólnych startów biathloniści też stają na podium - ale to kończy się zazwyczaj na etapie juniora C. Co akurat uważam za jak najbardziej ok bo to jeszcze dzieci, które mają prawo zdecydować, z którą dyscypliną chcą się związać. Przypadki w starszych kategoriach to efekt tego, że bardzo dobry biegacz w wieku lat 19 przechodzi do biathlonu - wtedy ma szanse na podium w biegach ( patrz T. Jurczak). W Polsce niestety jeśli od małego dziecko ukierunkowane jest tylko na biathlon, to w juniorach B nie ma już szans na dobre miejsce w biegach - patrząc na czasy biegowe naszych młodych biathlonistek, to nie są porywające i w bezpośrednim starciu z biegaczkami nie są w czołówce. Co najprawdopodobniej wyjdzie w BNI w Jakuszycach - o ile biathlon w tym czasie nie będzie miał swoich zawodów. Tak czy siak podoba mi się podejście np. trenera Czarnego Boru, który do końca gimnazjum ( czyli jun.C) wystawia swoich zawodników w startach dla biegaczy, jak również trenuje z nimi klasyk. I pamiętajmy, że wypadali wtedy rewelacyjnie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl