Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PŚ: Biegi na dochodzenie w Pjongchang dla Dahlmeier i Fourcada.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-03-04

Ten sezon, pomimo iż jeszcze się nie zakończył z pewnością należał do dwóch nazwisk, które w praktycznie w każdym starcie plasowały się w czołówce zawodów. Mowa oczywiście o Laurze Dahlmeier oraz Martinie Fourcade.

 

 

Po biegach sprinterskich przyszedł czas na biegi pościgowe. Wśród kobiet jedyną faworytką była Laura Dahlmeier, która w tym sezonie wygrywa praktyczni wszystko, co jest do wygrania. Niemka dzisiejszego dnia miała stu procentową skuteczność na strzelnicy, i przy świetnym biegu dało jej to ogromną przewagę nad drugą Kaisą Makarainen, która do zwyciężczyni straciła ponad minutę, na trzecim miejscu zameldowała się Francuzka Anais Bescond.

Z Polek najlepiej poradziła sobie Magdalena Gwizdoń, która przy jednej karnej rundzie awansowała z 18 miejsca na 15. Monika Hojnisz pudłowała czterokrotnie i spadła na 34 miejsce, a Kinga Mitoraj zajęła 58 lokatę.

WYNIKI

 

Wśród mężczyzn zwyciężył Martin Fourcade, który w tym sezonie zagwarantował sobie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej w tym sezonie. Drugie miejsce zajął Rosjanin Anton Szypulin, który stracił niespełna 35 sekund do zwycięstwa. Na trzecim miejscu uplasował się Julian Eberhard z Austrii.

 

WYNIKI

 

Ostatnią konkurencją przedolimpijskiej próby będą sztafety, które już w niedzielę.

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl