Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MP młodzików i młodzików młodszych w biathlonie. Biegi indywidualne oraz Sztafety w Dusznikach.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-03-05

Po biegach sprinterskich, przyszedł czas na biegi indywidualne oraz sztafety. Tylko w jednej kategorii mogliśmy zobaczyć innego zwycięzcę w porównaniu z biegiem sprinterskim. W kategorii Młodzików zwyciężył Jan Guńka.

 

 

Bieg indywidulany charakteryzuje się tym, iż zawodnicy nie wbiegają na rundę karną, tylko doliczane im są sekundy. Najlepiej w kategorii Młodzików poradził sobie Jan Guńka, zawodnik z Kościeliska pudłował 6 krotnie, ale bardzo dobrze biegł, co zaowocowało zwycięstwem. Na drugiej pozycji uplasował się Marcin Kaczanowski, dla którego jest to drugi srebrny medal tych Mistrzostw. Trzecia pozycja należała do Grzegorza Derenia, którego możemy również oglądać na trasach biegowych. Zawodnik reprezentujący Czarny Bór, również pudłował 6 razy, jednak pozwoliło mu to wywalczyć brązowy medal.

W młodziczkach Mistrzyni Polski została po raz drugi Klaudia Topór, która wyprzedziła Oliwię Rybacką z Chorzowa oraz Natalię Stachoń z Kościeliska.

 

Równych nie ma sobie Konrad Badacz, zawodnik z Jeleniej Góry, jest najlepszym młodzikiem młodszym w Polsce, co udowadniał przez cały tegoroczny sezon. Bartosz Pękała, pudłował dwukrotnie i jego strata do zwycięzcy wyniosła ponad dwie minuty. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Brenkus, lecz zawodnik przy stu procentowej skuteczności stracił ponad 3 minuty do zwycięstwa.

 

Tak jak w młodzikach młodszych, tak samo wśród dziewcząt, nie ma mocnych na Annę Nędzę- Kubiniec. Zawodniczka zwycięża na tych Mistrzostwach po raz drugi. Zawodniczka myliła się trzykrotnie jednak i to nie przeszkodziło jej w zdobyciu złotego krążka. Druga na mecie Patrycja Mecler, straciła ponad półtorej minuty a na trzeciej pozycji uplasowała się Martyna Lichosyt Ogrodny z BLKS Żywiec.

 

Dzisiejszego Dnia odbył się jeszcze zmagania w sztafetach.

W kategorii młodzików zwyciężyła sztafeta z UKN Melafir Czarny Bór w składzie Marcin Kaczanowski, Grzegorz Dereń oraz Kacper Rutkowski, na drugiej pozycji ze stratą niespełna półtorej minuty znaleźli się reprezentanci MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra, a czołową trójkę zamknęła reprezentacja IKN Górnik Iwonicz Zdrój.

W kategorii dziewcząt równych sobie nie miałą reprezentacja BKS WP Kościelisko w składzie Natalia Stachoń, Klaudia Topór oraz Weronika Bieniasz. Ze srebrnym medalem MP zakończyła reprezentacja z Karkonoszy Jelenia Góra, a brąz przypadł reprezentantkom UKN Melafir Czarny Bór.

 

W młodszych kategoriach młodzików zwycięstwo odnieśli UKS Karlik Chorzów I w składzie Bartosz Pikluski, Tymoteusz Sigulski, Bartosz Penkała. Srebro zdobyłą reprezentacja UKS Strzał Wodzisław Sląski, a na trzecim miejscu zameldowałą się reprezentacja BLKS Żywiec.

Dziewczęta to pokaz sił reprezentacji UKS Karlik Chorzów, które nad drugą reprezentacją miały ponad 5 minut przewagi. Skład zwycięskiego zespołu to Nikola Szatańska, Julia Fornalczyk, Patrycja Mecler. Drugie miejsce zajęła drużyna BLKS Żywiec a na trzecim miejscu MKS Karkonosze Jelenia Góra.

Dzisiejszy dzień był ostatnim MP młodzików i młodzików młodszych. Teraz czekamy na Ogólnopolską Olimpiade Młodzieży, która pierwotnie ma odbyć się w Kościelisku, miejmy nadzieje że warunki atmosferyczne będą łaskawe i zawody odbędą się w plaowanym terminie.

 

WYNIKI SZTAFET

 

 

 

WYNIKI BIEG INDYWIDUALNY

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl