Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM w biathlonie: Pierwszy dzień pod znakiem biegów indywidualnych.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-03-10

Dziś pierwszy dzień Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w biathlonie. Impreza pierwotnie miała odbyć się w Kościelisku, jednak warunki atmosferyczne uniemożliwiły zorganizowanie tam zawodów, zostały przeniesione do Jakuszyc.

 

 

Pierwszy dzień to starty w biegu indywidulanym. Za każdy niecelny strzał doliczana była minuta do czasu biegu. W kategorii Juniorów, którzy rywalizowali na 15 km zwyciężył Bartłomiej Filip z AZS AWF Wrocław, który pokonał Marcina Szwajnosa o prawie 4 minuty, oraz brązowego Przemysława Pancerza. Jednak trzeba dodać iż Bartłomiej mylił się dziś tylko trzykrotnie, a jego koledzy z podium pudłowali kolejno 7 i 8 razy.

W kategorii Juniorek, na dystansie 12,5 km równych sobie nie miała Kamila Żuk, która również zwyciężyła z ogromną przewagą. Na drugiej pozycji znalazła się Kamila Cichoń, a trzecie miejsce należało do jej siostry Klaudii z IKN Górnik Iwonicz Zdrój

 

W juniorach młodszych całe podium należało do zawodników z UKN Melafir Czarny Bór. Zwyciężył Wojciech Filip, który mylił się dziś siedmiokrotnie, drugi na mecie był Mateusz Gierczyk, zawodnik pobiegł trochę wolniej, jednak na strzelnicy spisał się dobrze i mógł cieszyć się ze srebrnego medalu. Na trzeciej pozycji znalazł się Krystian Kałużny, który również zaliczył siedem niecelnych strzałów.

 

Dziewczęta w tej samej kategorii wiekowej rywalizowały na 10 km. Marcelina Badacz po jedynie dwóch niecelnych strzałach została Mistrzynią Polski w juniorkach młodszych, na drugim miejscu znalazła się Paulina Wąsala, która straciła nieco ponad minutę, jednak pudłowała 6 krotnie, co pokazuje, że całkiem dobrze radziła sobie dziś na trasie. Na trzecim miejscu zameldowała się Klaudia Wójcik z Karkonoszy Jelenia Góra.

 WYNIKI

 

Natalia Surdyka

wyniki: Polski Związek Biathlonu

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl