Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

OOM w biathlonie: Krótkie podsumowanie MIstrzostw na Polanie Jakuszyckiej

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-03-14

Już dziś swoje zakończenie miała Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Niewątpliwe największą zwyciężczynią tych zawodów została Kamila Żuk, która w każdym stracie zwyciężała i to z ogromną przewagą.

 

 

Zawodnicy na Polanie Jakuszyckiej startowali począwszy od biegów indywidulanych, sprintów, biegów na dochodzenie po sztafety.

 Dla nikogo nie było wielkim zaskoczeniem zdobycie wszystkich złotych medali przez juniorkę Kamilę Żuk, która jedynie nie startowała w sztafecie. Wśród juniorów było jednak bardziej wyrównanie i o medale walczyło kilku zawodników. Bartłomiej Filip, Marcin Szwajnos, oraz pierwszoroczny junior Przemysław Pancerz, co start wymieniali się pozycjami, i byli w czołówce.

W juniorkach młodszych również nie było dominacji jednej zawodniczki. Joanna Jakieła start w biegu indywidualnym nie mogła zaliczyć do udanych, jednak powetowała zwycięstwo w dwóch kolejnych biegach. Marcelina Badacz oraz Paulina Wąsala również mogły cieszyć się z medali w tej kategorii.

 

W juniorach młodszych, można by powiedzieć, że objawieniem jest Mateusz Gierczyk, który stawał na podium w każdym biegu. Młody zawodnik z UKN Melafir Czarny Bór, bardzo dobrze spisywał się na strzelnicy jak i na trasie, co pozwoliło mu zostać Mistrzem Polski w biegu sprinterskim. O medale w tej kategorii również walczyli Wojciech Filip oraz Wojciech Janik. Dodać również trzeba, że wszyscy trzej zawodnicy to wychowankowie UKN Melafir Czarny Bór. Klub ten zdominował rywalizację w tej kategorii.

 

OOM to jedna z ważniejszych imprez dla młodych zawodników. Pierwotnie miała odbyć się w Kościelisku, jednak zawodników mogliśmy oglądać w Jakuszycach. Na tych samych trasach od 21 marca będziemy mogli oglądać Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Młodzieżowców.

 

Dziś odbyły się jeszcze biegi sztafetowe, jednak o wynikach poinformujemy później.

 WYNIKI BIEGÓW POŚCIGOWYCH JUNIOREK

WYNIKI JUNIORÓW

WYNIKI JUN.MŁ

WYNIKI JUN. MŁ

 

Natalia Surdyka

wyniki: biathlon.com.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl