Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MP seniorów w biathlonie: Złote medale dla Moniki Hojnisz i Łukasza Szczurka

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-03-22

Pierwszy dzień startów w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w biathlonie za nami. Dzisiaj na trasie w Jakuszycach zawodnicy rywalizowali w biegach ze startu wspólnego. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Hojnisz, a wśród mężczyzn Łukasz Szczurek.

 

O godzinie 9:35 na trasę biegu masowego wyruszyły kobiety, które miały do pokonania dystans 12,5 kilometra, co w tych warunkach było nie lada wyczynem. Najlepiej poradziła sobie Monika Hojnisz, która myliła się dziś czterokrotnie. Na drugim miejscu zameldowała się doświadczona Magdalena Gwizdoń, a trzecia lokata przypadła w udziale młodej mamie, która wraca do rywalizacji po macierzyńskiej przerwie, czyli Weronice Nowakowskiej. Czwartą pozycję zajęła Kamila Żuk, piąta była Kinga Mitoraj, a pierwszą szóstkę zamknęła Karolina Trzaska z AZS AWF Wrocław.

 

Mężczyźni swoje starty rozpoczynali o godzinie 11. Trasa w trakcie ich biegu była bardzo trudna, gdyż miękki śnieg nie ułatwiał im pracy. Łukasz Szczurek spisał się dziś na strzelnicy najlepiej, dołączając do tego bardzo dobry bieg i zwyciężył niespełna minutę nad Grzegorzem Guzikiem, który mylił się dziś siedmiokrotnie. Na trzecim miejscu uplasował się Mateusz Janik. Czwarte zajął Andrzej Nędza-Kubiniec, piąte Rafał Penar, a szósty był Tadeusz Nędza- Kubiniec.

 

Jutro rywalizacja rozpoczyna się wczesnym porankiem. O godzinie 7:30 zawodnicy będą przestrzeliwać broń, starty rozpoczną się o 8:20.

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl