Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MP w biathlonie: Drugi dzień pod znakiem biegów pościgowych, wygrali Kamila Żuk i Grzegorz Guzik

Biathlon -> Biathlon artykuły

2017-03-23

Drugi dzień Mistrzostw Polski w biathlonie to biegi pościgowe. Mistrzostwa rozgrywane na Polanie Jakuszyckiej są ostatnimi startami w tym sezonie zimowym. W kategorii seniorek zwyciężyła Kamila Żuk, natomiast wśród mężczyzn Grzegorz Guzik.

 

 

Dzisiejszy start rozpoczął się bardzo wcześnie. Przestrzeliwanie broni odbyło się już o 7: 30 a pierwszy bieg kobiet o 8:20. Na początku mgła nie ułatwiała strzelania zawodniczkom i również trenerzy mieli problemy, aby cokolwiek dostrzec w lunetach. Jednak wszystkie z biegiem czasu się unormowało i warunki były zdecydowanie lepsze niż dnia poprzedniego. Dzisiejszy bieg pościgowy charakteryzował się tym, iż, zawodniczki nie biegły ze stratami z wczorajszego biegu masowego, tylko w pięciosekundowych odstępach. Więc praktycznie każda z zawodniczek miała szansę, aby powalczyć o czołowe lokaty.

W kategorii seniorek zwyciężyła Kamila Żuk. Młoda zawodniczka z Sokołowska zanotowała naprawdę bardzo dobry występ gdyż na trasie prezentowała się bardzo dobrze, a przyzwoite strzelanie pozwoliło na zwyciężenie w dzisiejszej konkurencji. Druga była wczorajsza złota medalistka Monika Hojnisz a na trzeciej pozycji uplasowała się Anna Mąka. Na czwartej pozycji znalazła się młodziutka Joanna Jakieła, piąta była Magdalena Gwizdoń a pierwszą szóstkę zamknęła Weronika Nowakowska.

 

O godzinie 9: 00 ruszyli mężczyźni. Do pokonania mieli 12,5 km. Wczorajszy srebrny medalista w dniu dzisiejszym mógł cieszyć się ze złotego medalu, jednak walka toczyła się do samego końca i na finiszu to Grzegorz Guzik był lepszy od Łukasza Szczurka o sekundę. Na trzeciej pozycji znalazł się Andrzej Nędza- Kubiniec. Tuż za podium był Tomasz Jurczak, piąty Mateusz Janik a szóstą pozycję zajął Wojciech Filip.

Podsumowując Mistrzostwa możemy dostrzec, iż młode pokolenie goni starsze bardziej doświadczone zawodniczki. I to bardzo dobrze. W każdym z biegów mogliśmy zobaczyć zaciętą rywalizację o czołowe pozycje, a młode zawodniczki nie wystraszyły się rangi rozgrywanych zawodów.

 

WYNIKI

 

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl