Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Sborna z trójką biathlonistów podczas Igrzysk Olimpijskich

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-01-24

Nie milkną echa związane z aferą dopingową w Rosji. Podczas zbliżających się Igrzysk Olimpijskich w biathlonowych zawodach wystąpi tylko trójka reprezentantów ze wschodu. 

 

 

Anton Babikow, Uliana Kajszewa oraz Tatiana Akimowa tak nazywają się zawodnicy którzy będą mogli rywalizować w Pyeongchang.  MKOL nie dopuścił do startu m.in Antona Szypulina, który jest jednym z czołowych biathlonistów.

 

Sportowcy z tego kraju, którzy otrzymają prawo startu będą mogli wystąpić tylko pod Olimpijską flagą pon nazwą " Sportowcy Olimpijscy z Rosji" Decyzja związana jest ze śledztwem jakie było porawdzone po Igrzyskach w Sochi, gdzie odebrano reprezentacji aż 13 medali. 

 

Przypomnijmy że w biegach narciarskich nie zobaczymy Siergieja Ustiugowa, a wśród łyżwiaży zabraknie Wiktora Ahn, medalisty z Turynu. 

 

Cała trójka nie była zamieszana w aferę dopingową z Soczi, oraz zawsze byli "czyści" po licznych badaniach antydopingowych. Jednak i tak nie uwzględniono ich na listę reprezentantów Olimpijskich z Rosji.

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 1

xx

Opublikowano: 2018-01-24 12:10:16

ale jeszcze do 28.01 może pojawić się kolejna lista dopuszczonych do startu - mam nadzieje, że Ustiugov będzie na tej liscie

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl