Biathlon: Magda Piczura 14. Marcin Szwajnos na 18. miejscu na MEJ

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-02-03

Przedostatnia konkurencja na Mistrzostwach Europy Juniorów to biegi sprinterskie. Na dystansie 10 km rywalizowali Panowie. Najlepiej z naszych reprezentantów wypadł Marcin Szwajnos, meldując się na 12 pozycji. Zwycięstwo odniósł Igor Malinovski z Rosji. Wśród dziewcząt na 14. miejscu zakończyła rywalizację Mgda Piczura.

Reprezentant Rosji, mylił się dziś jeden raz na strzelnicy i o 3,7 sekundy. wyprzedził swojego reprezentacyjnego kolegę Said Karimulla Khalili, który miał taki sam dorobek strzelecki. Warto dodać, że dwóch tych reprezentantów zdobyło również medal w biegach indywidualnych, jedynie wymienili się kolejnością na mecie. Na miejscu trzecim ze stratą 13 sekund zameldował się Bogdan Tsymbal z Ukrainy.

Na 18 miejscu zakończył zawody Marcin Szwajnos, co było najlepszym wynikiem w polskim zespole. Zawodnik reprezentujący BKS WP Kościelisko, pomylił się w pozycji stojącej i do zwycięzcy stracił ponad minutę. Na 28 miejscu uplasował się Przemysław Pancerz, 32. był Wojciech Janik, a 52. z trzema niecelnymi strzałami przybiegł Wojciech Skorusa.

Wśród kobiet, startujących na 7,5 km zwyciężyła Valerina Vasnecova z Rosji, druga tak samo jak u Panów była jej reprezentacyjna koleżanka Polina Shevnina. Na mijescu trzecim uplasowała się Sophie Chauveau ze stratą ponad 38 sekund do zwyciężczyni.

Bardzo dobrze spisała się dzis Magda Piczura, zawodniczka z Kościeliska miała 100 procentową skuteczność na strzelnicy i uplasowała się na 14. miejscu. 26. była Kamila Cichoń, tuż za nią uplasowała się Joanna Jakieła, która musiała biegać aż 600 metrów dodatkowego biegu. Natalia Tomaszewska była 33. Daria Gembica skończyła na 48. miejscu.