PyeongChang: Odległe miejsca Polek w biathlonowym sprincie. Zwycięstwo Laury Dahlmeier

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-02-10

Pierwszy start reprezentantek Polski na Igrzyskach Olimpijskich nie należał do najbardziej udanych. W sprincie Krystyna Guzik była najlepszą naszą reprezentantą, zajmując 28.miejsce. Zwyciężyła Laura Dahlmeier.

Niestety bez medalu kończą nasze reprezentantki pierwszy Olimpijski start. Najlepszą naszą reprezentantką była Krystyna Guzik, która myliła się dziś tylko raz na strzelnicy. 34. Była Weronika Nowakowska, która popełniła dwa błędy i biegła 300 metrów dodatkowego biegu. 45. ukończyła rywalizację Monika Hojnisz z trzema niecelnymi strzałami na koncie. 56 miejsce przypadło Magdalenie Gwizdoń, która również myliła się trzykrotnie.

Po raz kolejny świetną formę na docelową imprezę w sezonie  przygotowała Laura Dahlmeier, która strzelała dziś bezbłędnie i z ponad 20-sekundową przewagą wyprzedziła Marte Olsbu. Brązowy medal wywalczyła Veronika Vitkova, z nieco ponad pół minutową stratą.