Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PyeongChang: Bieg sprinterski wygrywa Arnd Peiffer. Grzegorz Guzik na 59 miejscu

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-02-11

Pierwszy dzień startu dla mężczyzn na Igrzyskach Olimpijskich to również bieg spirnterski. Przed biegiem w gronie faworytów byli zdecydowanie Martin Fourcade i Johannes Boe. Jednak po raz drugi podczas dopiero rozpoczynających się Igrzysk reprezentacja Niemiec mogła cieszyć się z biathlonowego złota.

 

 

Przed biegiem, mówiło się jedynie o rywalizacji Martina Fourcade z Johannesem Boe. Jednak małą niespodziankę sprawił reprezentant Niemiec Arnd Peiffer, który był dziś bezbłędny na strzelnicy i przy tym bardzo szybko pokonywał trasę. Tytuł Wicemistrza Olimpijskiego powędrował do Czecha Michała Krcmar, który również miał 100 procentową skuteczność na strzelnicy, jednak znacznie wolniejsze strzelanie nie pozwoliło zdobyć mu tytułu Mistrzowskiego. Brąz wywalczył Dominik Windisch z Włoch. 

 

Martin Fourcade i Johannes Boe, nie mieli dziś swojego dnia na strzelnicy. Francuz pudłował trzy razy i zakończył rywalizację na ósmiej pozycji. Norweg, natomiast popełnił aż cztery błędy co spowodowało lokatę poza pierwszą trzydziestką. 

 

Grzegorz Guzik, spudłował dziś dwukrotnie i na mecie zameldował się na miejscu 59. Co skutkuje możliwością startu w biegu pościgowym. Na miejscu 67. rownież z takim samym bilansem na strzelnicy uplasował się Andrzej Nędza-Kubiniec.

 

Złoto zdobyte przez Niemca, jest drugim dla tego kraju na tych Igrzyskach Olimpijskich. Dzień wcześniej pokusiła się o to Laura Dahlmeier.

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl