Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

PyeongChang: Biegi sztafetowe na zakończenie rywalizacji w PyeongChang. Polki na miejscu siódmym.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-02-22

Ostatnią konkurencją w biathlonie są biegi sztafetowe. Przy bardzo mocno wiejącym wietrze, zawodniczki mierzyły się na dystansie 4x6 km. Zwyciężyła reprezentacja Białorusi. Polki z dużą szansą na medal, jednak zakończyły rywalziację na miejscu siódmym.

 

 

Bardzo złe warunki pogodowe towarzyszyły dziś zawodniczkom. Mocno wiejący wiatr i sypiący śnieg nie ułatwiał rywalizacji wszystkim startującym.

 

Po pierwszej zmianie, na której wystąpiła w naszym zespole Monika Hojnisz, znajdowaliśmy się na siódmej pozycji. Hojnisz spisała się bardzo dobrze, przy bardzo złych warunkach pogodowych, dobierała trzykrotnie pocisk i nie biegała żadnej rundy karnej. Na strefie zmian zmieniła się z Magdaleną Gwizdoń ze stratą około 40 sekund. 

Magdalena Gwizdoń w pozycji leżącej dobierała tylko jeden pocisk, ale za to w pozycji stojącej spisała się znakomicie. Żadna z zawodniczek nie chciała popełnić błędu i wszystkie strzelały bardzo wolno. A hulający wiatr nie pomagał zawodniczkom. Nasza reprezentantka również dobierała tylko jeden strzał i wybiegła na trasę na 5. pozycji ze stratą tylko 11 sekund do prowadzącej rerepzentacji Finlandii, a na strefie zmian zmieniła się z Krystyną Guzik rownież na siódmej pozycji, jednak z małą stratą do czołowej trójki. 

 

Krystyna Guzik, w strzelaniu w pozycji leżącej spudłowała czterokrotnie i musiała biec jedną karną rundę, jednak wybiegła na pozycji ósmej ze stratą 30 sekund. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. W pozycji stojącej Krystyna dopierała tylko jeden pocisk i wybiegła na trasę na drugiej pozycji. A na strefie zmian zmieniła się na PIERWSZEJ pozycji. 

 

Weronika Nowakowska wybiegła na trasę wybiegła na pierwszej pozycji. Po pierwszym strzelaniu dobierała dwa pociski i wybiegła jako trzecia. Jednak trzy dobierane pociski w pozycji stojącej  spowodowały że Polki spadły na miejsce siódme. Świetnie strzelała młodziutka Oeberg Hanna ze Szweji, która niespodziewanie wyprowadziła Szwedki na trzecią lokatę . Na mecie Polka zameldowała się na miejscu siódmym. 

 

Zwyciężyła reprezentacja Białorusi, przed znakomitą Szwecją, a na trzeciej pozycji uplasowała się reprezentacja Francji. Czwarte miesjce zajęły Norweżki, piąte były Słowaczki, szóste Szwajcarki z którymi na finishu przegrała reprezentacja Polski.  Na miejscu ósmym znalazły się Niemki, które były typowane przed biegiem do zwycięstwa. 

 

Polski zespół pobiegł w składzie Monika Hojnisz, Magdalena Gwizdoń, Krystyna Guzik i Weronika Nowakowska

foto: sportowe fakty

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 3

Fan

Opublikowano: 2018-02-22 14:54:30

Ale zaprzepaściły Polki wielką szansę na medal w tej sztafecie. Takiej okazji już się nie doczekamy. Zawiodła przede wszystkim Nowakowska która dostała sztafetę na prowadzeniu, a spadła na siódme miejsce. Szkoda też tej karnej rundy Guzik, gdyby nie to przywiozłaby sztafetę na z wiekszą przewagą i mogłoby wystarczyć do podium.

............

Opublikowano: 2018-02-22 15:47:24

i niestety emerytury olimpijskiej nie będzie

Radek Szwade

Opublikowano: 2018-02-23 12:03:48

super walka do samego końca,a kto walczy do końca ten nie przegrywa, mimo że nie ma medalu to i tak wielkie gratulacje za postawę, taki jest biathlon

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl