Biathlon: Kamila Żuk dokłada srebrny medal, na zakończenie MŚJ

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-03-04

Na zakończenie rywalizacji na MŚJ w estońskiej Otepaa. Zawodnicy rywalizowali w biegach pościgowych. Kamila Żuk do dwóch złotych medali dołożyła dziś srebro, a najszybszy czas biegu wśród juniorek młodszych zaliczyła Joanna Jakieła.

W kategorii Juniorek Kamila Żuk musiała dziś uznać wyższość Markety Davidovej.  Polka na strzelnicy myliła się dziś sześciokrotnie, a Czeszka zanotowała dwa niecelne strzały mniej i zwyciężyła z niespełna pół minutową przewagą. Na miejscu trzecim uplasowała się Myrtile Beque z Francji.

Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazała się Natalia Tomaszewska, Polka z takim samym bilansem na strzelnicy co Kamila, zakończyła rywalizację na 19. pozycji. Na miejscu 36. Zakończyła rywalizację Kamila Cichoń, a Paulina Pawliczek była 55.

W kategorii juniorów, bardzo dobrze zaprezentowali się Marcin Szwajnos i Przemysław Pancerz, którzy po nieudanym sprincie zaliczyli duży awans. Marcin Szwajnos zakończył na miejscu 16. Natomiast Przemysław Pancerz awansował z 52 na 26 miejsce!

Wśród juniorów młodszych najlepszym naszym zawodnikiem był Wojciech Janik, który uplasował się na miejscu 37. Na 51. zakończył Łukasz Bałęczny. A na 55. Zakończył Mateusz Gierczyk.

Wszystkie trzy miejsca zajęli reprezentanci Rosji, którzy zdominowali tą kategorie wiekową.

Najlepszy biegowy czas dnia należał dziś do Joanny Jakieły, w kategorii Juniorek młodszych. Polka spudłowała dziś pięciokrotnie i zakończyła dziś rywalizację na 14 miejscu. Na 24 miejscu uplasowała się Magda Piczura a 46. Daria Gembicka.  Zwyciężyła Anastazja Golejewa z Rosji. Elwira Oeberg, która była faworytką tego biegu zajęła 5. miejsce. I nie zdobyła czwartego medalu na tych Mistrzostwach.