Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: W Kontiolahti biegi spinterskie i sztafety za nami. Magdalena Gwizdoń najlepsza z Polek w sprincie

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-03-10

Dobiega końcówka sezonu. Zawodnikom i zawodniczkom pozostają już tylko trzy cykle Pucharu Świata.Zawodnicy zmagali się w biegu sprinterskim oraz w dniu dzisiejszym w sztafetach w fińskim Kontiolahti. Zwyciężczynią w sprinie została Daria Domrachewa. A najlepszą sztafetą sprniterską była sztafeta Francji. 

 

 

We wczorajszm biegu sprinterskim zwyciężyła daria Domrachewa. Tylko pół sekundy dzieliło Franceskę Hildebrand od zwycięstwa. Na miejscu trzecim uplasowała się Liza Vitozzi, która straciła 5 sekund do triumfatorki wyścigu. 

 

Magdalena Gwizdoń, przechodzi do histroii startów w Pucharze Świata, gdyż jest pierwszą najstarszą punktującą zawodniczką na świecie. Dziś również spisała się najlepiej z całej Polskiej ekipy i zakończyła rywalizację na 23 miejscu. 33. była Weronika Nowakowska, z jedną karną rundą. Monika Hojnisz spudłowa dwukrotnie i była 42. a Kinga Mitoraj po jednym niecelnym strzale zakończyła rywalizację na 48 miejscu. 

 

WYNIKI 

 

W dniu dziisjeszym odbywają się również biegi sztafetowe. Pierwszą sztafetą był supemikst, który zwyciężyła reprezentacja Francji w składzie Anais Chevailier i Antonin Giugonant. Miejsce drugie ze stratą niespełna 2,5 sekundy zajęła reprezentacja Austrii, a na trzeciej pozycji uplasowała się Norwegia. 

Polska w składzie Magdalena Gwizdoń i Andrzej Nędza-Kubiniec zajęli 22 miejsce, ale po dużych problemach na strzelnicy i dodatkowych rundach karnych.

Dziś jeszcze rywalizacja w sztafetach mieszanych, również z udziałem Polaków. 

 

WYNIKI 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl