Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon "Celuj w Igrzyska" Finałowe zawody odbyły się w Dusznikach Zdrój

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-03-11

W Dusznikach Zdrój odbyły się finałowe zawody "Celuj w Igzyska" oraz Mistrzostwa Polski młodzików i młodzików młodszych. Zawodnicy rywalizowali w biegach indywidualnych, spirterskich,i w dniu dzisiejszym w  sztafetach, a starsze kategorie w biegach masowych. 

 

 

I dzień- Biegi indywiudualne 

Pierwszego dnia zawodnicy rywlaizowali na najdłuższych dystansach podczas całego weekendu. 

W rywalizacji młodzików Zwyciężył Jan Guńka, który bardzo dobrze spisał się na trasie biegu, i nawet trzy niecelne strzały pozwoliły zwyciężyć zawodnikowi z Kościeliska. Na miejscu drugim zameldował się Marcin Zawół z MKS Karkonosze Jelenia Góra, który pudłował tylko raz, jednak nieco gorzej pobiegł. Brązowy medal zdobył Mateusz Cabała z UKN Melafir Czarny Bór, ze stratą niespełna trzech minut. Faworytem przed biegiem był Konrad Badacz, jednak siedem niecelnych strzałów pozwoliło zająć zawodnikowi z Karkonoszy siódmą pozycję. 

 

W kategorii dziewcząt zwyciężyła faworytka Anna Nędza- Kubiniec. Zawodniczka z Kościeliska spudłowała sześciokrotnie, jednak przyzwyczaiła nas do bardzo dobrej postawy na trasie i zwyciężyła z przewagą 10 sekund nad Klaudią Topór. Na miejscu trzecim Justyna Panterałka, reprezentantka MKS Duszniki Zdroj.

 

W młodzikach młodszych zwycięstwo odniósł Hubert Matusik, na drugim miejscu uplasował się Kacper Baran. Obaj bezbłedni na strzelnicy. A trzecie miejsce wywalczył Kacper Brzóska z UKS Strzał Wodzisław Śląski. 

Wśród dziewcząt wygrała Martyna Lichosyt Ogrodny, ogólnie miała miejsce drugie, jednak zwyciężyła reprezenantka Białorusi, która nie jest liczona w klasyfikacji punktowej. Na miejscu drugim Dominika Leśniara z UKN Melafir Czarny Bór, a trzecie miesjce zajęła Weronika Kościelak z BLKS Żywiec. 

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii: 

SENIOR- Mateusz Janik AZS AWF Wroclaw

Seniorka- Karolina Trzaska AZS AWFv Wrocław

Junior- Norbert Leszczyński MKS Duszniki Zdrój

Juniorka- Klaudia Szpak AZS AWF Katowice/ SMS Szklarska Poręba 

Junior młodszy- Wojciech Janik AZS AWF Wrocław

Juniorka Młodsza- Daria Gembicka UKS Lider Katowice 

 

WYNIKI 

 

 

II dzień Biegi spirnterskie 

 

W kategorii młodzików, powetował sobie zwycięstwo Konrad Badacz. Zawodnik po lekkim niepowodzeniu w biegu indywidualnym, zwyciężył w biegu sprinterskim. Tylko 0,4 sekundy stracił do niego Jan Guńka, a na trzecim miejscu znalazł się Marcin Zawół z UKN Melafir Czarny Bór. 

 

W kategorii młodziczek, również rywalizacja była bardzo zacięta.Zwyciężyła Klaudia Topór z BKS WP Kościelisko. Srebrny medal  Anna Nędza Kubiniec, wygrała zaledwie o 0.8 sekundy z trzecią Justyną Panterałką. 

Wśród młodzików i młodziczek młodszych zwyciężyli triumfatorzy biegu indywidualnego, czyli Martyna Lichosyt- Ogrodny, oraz HUbert Matusik z UKN Melafir Czarny Bór. 

 

Zwycięzcy poszczególnych kategorii: 

Senior- Mateusz Janik AZS AWF Wrocław 

Seniorka- Karolina Trzaska AZS AWF Wrocław

Junior- Wojciech SKorua BKS WP Kościelisko 

Juniorka- Joanna Jakieła BKS WP Kościelisko 

Juniorka -młodsza Paulina Pawliczek BKS WP Kościelisko 

Junior młodszy- Wojciech Janik AZS AWF Wrocław 

 

WYNIKI BIEGÓW SPRINTERSKICH 

 

KLASYFIKACJA KOŃCOWA CELUJ W IGRZYSKA

 

 

III dzień Sztafety

 

Najlepsze sztafety: 

Młodzik- BKS WP Kościelisko 

Młodziczki BKS WP Kościelisko 

Młodzik Młodszy- UKN Melafir Czany Bór

Młodziczka Młodsza- UKN Melafir Czarny Bór

 

W sztafetach mieszanych zwyciężyła sztafeta AZS AWF Wrocław w składzie Karolina Tzaska, Paulina Wąsala, Mateusz Janik i Przemysław Pancerz 

 

WYNIKI 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl