Biathlon: Kamila Żuk na 35. miejscu w Pucharze Świata.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-03-15

Kamila Żuk zdobyła dziś pierwsze punkty Pucharu Świata. Polka sklasyfikowana została na 35. miejscu. Zwyciężyła Anastazja Kuzmina ze Słowacji.

W Oslo rozegrany został dziś sprint na dystansie 7,5 km. Zwyciężyła Anastazja Kuzmina, która objęła prowadzenie w klasyfikacji na rzecz Kaisy Makarainen. Druga na mecie była bezbłędna na strzelnicy Daria Domracheva że stratą 8 sekund. Na miejscu trzecim uplasowała się Julia Dżyma, która zantowała niespełna półminutową stratę.

Najlepszą Polką była dziś Mistrzyni Świata juniorek Kamila Żuk. Dla której był to najlepszy start w Pucharze Świata.  Polka zajęła 35. miesjce i pudłowała dziś jeden raz. Na 42. miesjcu rywalziację zakończyła Magdalena Gwizdoń z dwoma karnymi rundami na koncie. Weronika Nowakowska była 53. A Monika Hojnisz 63. Wszystkie trzy zawodniczki zantowały ten sam bilans na strzelnicy.