PŚ Biathlon: Ostatnia rywalizacja sztafet w tym sezonie. Zwycięstwo Francji. Polki na miejscu siódmym

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-03-17

Ostatnia rywalizacja sztafet w tym sezonie miała miejsce w Oslo. Panie do pokonania miały 4x 6 km. Zwyciężyła sztafeta Francji. Polki w składzie Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Kamila Żuk i Magdalena Gwzidoń uplasowały się na miejscu siódmym.

Od początku rywalizacji o pozycje medalowe walczyly cztery sztafety. Francji, Włoch, Niemiec, i pomału przesuwała się w stawce reprezentacja Norwegii. Nieźle do połowy dystansu radziły sobie Japonki, kóre również były w czołówce ale ostatecznie zajęły 18. pozycję.

Zwycięstwo odniosła reprezentacja Francji w składzie Anais Chevailier, Celia Ainmonier, Marie Dorin Habert, Anais Bescond. Na drugiej pozycji znalazły się Niemki ze stratą 14,4 sekundy, a trzecią pozycję zajęły Włoszki, ze stratą ponad półminutową.

Polki w składzie Monika Hojnisz, Weronika Nowakowska, Kamila Żuk i Magdalena Gwizdoń, ze zmiany na zmianę poprawiłay swoją pozycję, aby ostatecznie zająć siódmą pozycję, ze stratą ponad dwóch minut. Polki dobierały łącznie osiem razy, jednak nieco gorzej biegły niż rywalki.

Swoj debiut w sztafecie zantoała Kamila Żuk, która spisała się bardzo dobrze, dobierała trzykrotnie i nieźle prezentowała się na trasie biegu. Natomiast dla Weroniki Nowakowskiej, był to prawdopodobnie ostatni start w sztafecie.