PŚ: W biegach pościgowych najlepsi Kaisa Makarainen i Martin Fourcade [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-03-24

Przedostatnia konkurencja Pucharu Świata to bieg pościgowy. Rywalizacja ma miejsce w rosyjskiej miejscowości Tyumen. Dziś złudzeń rywalom nie pozostawił Martin Fourcade, a wśród kobiet Kaisa Makarainen wygrała na finishu. Kamila Żuk zakończyła na miejscu 42.

Wśród mężczyzn złudzeń nie ozostawił rywalom Martin Fourcade, który pudłowałdziś jeden strzał i wygrał z przewagą ponad czterdziestu sekund. Na miejscu drugim uplasował się Johannes Boe, a miejsce trzecie ze stratą już ponad minuty zajął Lukas Hofer.

Polacy nie zakwalifikowali się do biegu pościgowego.

Wśrod kobiet nie obyło się bez zaciętej końcówki. Kaisa Makarainen pudłująca dziś dwukrotnie, pokonała na finishu Anais Bescond o zaledwie 0,2 sekundy. Na miejscu trzecim ze stratą niespełna 18 sekund znalazła się niemka Laura Dahlmeier.

Anastazja Kuzmina, która walczy z finką o Kryształową Kule zajęła dziś miejsce szóste i walka rozgrywać bedzie się jutro w biegu massowym. W lepszej sytuacji jest finka, ale jak wiadomo w biathlonie nigdy nic nie wiadomo...

Najlepsza z polek Kamila Żuk zajęła dziś 42. miejsce, Polka pudłowała dziś pięciokrotnie. Natomiast 48. miejsce zajęła Kinga Mitoraj. Weronika Nowakowska nie wystartowała.

Już w przyszłym tygodniu będziemy mogli naszych reprezentantów zobaczyć na Polanie Jakuszyckiej, gdzie rozegrają się Mistrzostwa Polski.