Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MP Biathlon: Mistrzami Polski w Mass Starcie zostali Karolina Pitoń i Łukasz Szczurek [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-03-29

Ostatni dzień rywalizacji w ramach Mistrzostw Polski stał pod znakiem biegów ze startu wspólnego. Panie ścigały się na dystansie 12,5 km, natomiast Panowie mieli do pokonania 15 km/ Zwyciężyli Karolina Pitoń z BKS WP Kościelisko i 

 

 

Zwycięstwo Karoliny Pitoń, można było postrzegać jako mało niespodzankę, choć zawodniczka z Kościeliska ostatnio bardzo sobrze prezentuje się na trasie biegu, to przy dobrym strzelaniu można było przupuszczać że bedzie sporym zagrożeniem. Przy dzisiejszym strzelaniu nie miała sobie równych. Zwyciężyła z przewagą ponad minuty nad Magdaleną Gwizdoń. Na miejscu trzecim chyba największe zaskoczenie. Joanna Jakęła, pudłowała dziś trzykrotnie i przybiegła ze stratą 1:27. Przypomnijmy że zawodniczka również reprezentująca Kościelisko to rocznik 1999. Na miejscu czwartym zakończyła zawody Kinga Mitoraj, piąte miejsce przypadło dziś Kamili Żuk, która nie miała swojego dnia na strzelnicy. A pierwszą szostkę uzupełniła ponownie Natalia Tomaszewska z AZS AWF Katowice. 

 

W ostatnim starcie na Mistrzostwach Polski mogliśmy zobaczyć Weronikę Nowakowską. Zawodniczka z Dusznik Zdroju, zapowiedziała już przed seoznem że będzie on jej ostatnim. Zdecydowała się wystartować w dzisiejszym biegu, w którym uzyskała siódmy rezultat, myląc się ośmiokrotnie na strzelnicy. Duszniczanka, jest zdecydowanie najbardziej utytuowaną polską biathlonistką. 

Zadebiutowała w Pucharze Swiata w Hochfilzen w 2007 roku. Jej największym osiągnięciem było zdobycie Wicemistrzostwa Świata i brązowego medalu MŚ w Kontiolahti w 2015 roku. 

 

WYNIKI 

 

 

Wśród mężczyzn rywalizujących na 15 km. zwycięstwo odniósł Łukasz Szczurek. Zawodnik mylił się czterokrotnie i o pół minuty wyprzedził Grzegorza Guzika. Ponownie na miejscu trzecim na mecie zameldował się Mateusz Janik, ze stratą nieco ponad minutę. Miejsce czwarte przypadło Marcinowi Szwajnosowi z BKS WP Kościelisko. Piąty był Przemysław Pancerz z AZS AWF Wrocław, a szóste miejsce zajął Tomasz JUrczak, również reprezentujący AZS AWF Wrocław. 

 

WYNIKI 

 

Dzisiejszy start jest ostatnim w tym seoznie. Teraz czeka przerwa świąteczna zawodników, krótki odpoczynek i przygotowania do nowego sezonu, o których będziemy informować. Podsumowanie sezonu już wkrótce... 

 

zdjęcie: Sebastian Krystek/ biathlon.pl

 

Natalia Surdyka 

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl