Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

"Król biathlonu" Ole Einar Bjoerdalen kończy karierę!!!

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-04-03

Najsłynniejszy Norweski biathlonista Ole Einar Bjoerdalen w wieku 44 lat, ogłosił zakończenie kariery.  Zawodnik ogłosił to na konferencji prasowej w małej miejscowości Simonstrand, w której rozpoczęła się jego przygoda z nartami i karabinem.

 

 

W biathlonie zdobył wszystko, co było do zdobycia. Nikt w historii tego sportu nie może poszczycić się takim dorobkiem. Na podium olimpijskim widzieliśmy go trynastokrotnie, natomiast na Mistrzostwach Świata był na nim aż 45 razy! Jedyną zawodniczką, która może poszczycić się większą ilością krążków z Igrzysk Olimpijskich jest Marit Bjoergen, która uzbierała ich aż 15. 

 

W Pucharze Świata zadebiutował w 1993 roku w Kontiolahti, zwyciężył sześciokrotnie klasyfikację generalną, a na najwyższym stopniu podium w ramach PŚ stawał aż 95 razy! 

 

W minionym sezonie niestety nie zakwalifikował się na Igrzyska Olimppijskie w Pyeongchang i był to jego najsłabszy sezon. Jednak dorobek jaki uzyskał przez lata swojej kariery robi piorunujące wrażenie i ciężko będzie zawodnikom przebić Króla Biathlonu...

 

Natalia Surdyka 

 

foto: weszlo.com

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl