Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Już jutro rozpoczęcie Mistrzostw Świata Wojskowych

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-04-04

Już jutro rozpoczną się Mistrzostw Świata Wojskowych. Nie zabraknie na nich reprezentantów Polski, którzy staną na starcie Mistrzostw rozgrywających się w Hochfilzen. Krystyna Guzik, to czterokrotna Mistrzyni Świata Wojskowych. 

 

 

Na starcie MŚ prócz Krystyny Guzik, zobaczymy również Magdalenę Gwizdoń, Anne Mąkę, Karolinę Pitoń oraz Kingę Mitoraj. 

Wśród mężczyzn zobaczymy Łukasza Szczurka, Andrzeja Nędza- Kubiniec, Tomasza Jakiełę oraz Tomasza Ziębe. 

 

W programie zawodów znajdują się trzy konkurencje.

– Na początek czeka nas biathlonowy sprint, który zaplanowano na czwartek. Mamy w składzie pięć zawodniczek, a możemy wystawić cztery, więc jedna zaprezentuje się w piątkowym biegu bez karabinu na dystansie 10km. Ostatniego dnia zawodów, a więc w sobotę rozegrane zostaną biegi patrolowe. Czterech zawodników biegnie razem na dystansie biegu długiego. Jeden z nich jest wyznaczony na dowódcę i nie bierze udziału w strzelaniach. Pozostali strzelają kolejno w postawach leżąc-stojąc-leżąc. Każde pudło to karna runda o długości 150m. Na mecie wszyscy zawodnicy z jednego patrolu muszą się zameldować w przeciągu 15 sekund, w przeciwnym razie grozi to kolejnymi stratami czasowymi – tłumaczy Adam Jakieła, trener polskiej drużyny.

Przed trzema laty w szwedzkim Boden Polki wywalczyły w tej konkurencji srebrny medal przegrywając tylko z Francuzkami z Celią Aymonier i Anais Bescond w składzie.

– W tym roku spodziewamy się równie mocnej obsady. Pierwsze składy wystawią na pewno Włoszki, Austriaczki i Francuzki. Wśród Niemek wystartują siostry Horchler i Denise Herrmann. Niewykluczone, że na starcie pojawi się Fourcade. Nie będzie to może poziom Pucharu Świata, ale wydaje mi się, że obsada może być lepsza niż np. na Mistrzostwach Europy – ocenia Jakieła.

 

źródło: biathlon.com.pl

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl