Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

MŚ Wojskowych: Brązowy medal Kingi Mitoraj.Zwycięstwo Francizki Hildebrand [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-04-05

Pierwszą konkurencją Mistrzostw Świata Wojskowych rozgrywanych w Hochfilzen był sprint. Bardzo dobrze w mocno obsadzonych zawodach wypadła Kinga Mitoraj, która zdobyła brązowy medal. Wśród kobiet zwyciężyła Niemka Francizka Hildebrand, natomiast wśród mężczyzn triumfował Benjamin Weger z Szwajcarii. 

 

 

Kinga Mitoraj myliła się dziś tylko raz na strzelnicy i straciła do zwyciężczyni 43 sekundy. Na drugiej pozycji uplasowała się Julia Dżyma, która biegała 300 metrów dodatkowego biegu i przegrała nieco ponad 33 sekundy złoty medal. 

 

Krystyna Guzik zajęła miejsce ósme, nieco gorzej pobiegła gdyż tak samo jak Kinga Mitoraj pudłowała jeden raz. Czołową dziesiątkę zamknęła Magdalena Gwizdoń, natomiast Anna Mąka zameldowała się na pozycji 24. 

Drużynowo nasze reprezentantki wywalczyły drugie miejsce. Dla przypomnienia w klasyfikacji drużynowej liczą się najlepsze trzy rezultaty.

 

WYNIKI 

WYNIKI DRUŻYNOWO

 

 


Wśrod mężczyzn zwyciężył Benjamin Weger, który biegał dodatkowo jedną karną rudne. Miejsce drugie zajął Andrejs Rastorgujevs, a miejsce trzecie ze stu procentową skutecznością na strzelnicy zajął Dominik Landertinger.

 

Z Polaków najlepiej wypadł Łukasz Szczurek, który był 27. 37. miejsce zajął Tomasz Zięba, a na końcu trzeciej dziesiątki zameldował się Tomasz Jakieła. 41. miejsce zajął  Andrzej Nędza-Kubiniec.

 

Polacy zajęli miesjce dziewiąte w klasyfikacji drużynowej.

 

WYNIKI 

WYNIKI DRUŻYNOWO 

 

zdjęcie: biathlon.com.pl

Natalia Surdyka

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl