Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Pierwszy dzień MP w crossie stał pod znakiem biegów indywidualnych. [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-06-24

Pierwszą konkurencją na biathlonowych Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Dusznikach Zdrój w corssie był bieg indywidualny. Jako pierwsi na trasę biegu wyruszyli Panowie, równo o godzinie 10! W kategorii seniorów zwyciężył Łukasz Szczurek, natomiast wśród kobiet triumfowała Magdalena Gwizdoń. 

 

 

W kategorii seniorów zwyciężył dziś Łukasz Szczurek, który dzięki lepszemu strzelaniu mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Miejsce drugie dla Grzegorza Guzika, który popełnił o dwa błędy więcej na strzelnicy i przegrał ze stratą niespełna 50 sekundową. Brązowy medal powędrował do Tadeusza Nędza- Kubiniec, który dzięki bardzo dobremu strzelaniu zagwarantował sobie medal brązowy. 


W kategorii juniora zwyciężył wyżej wspomniany Tadeusz Nędza- Kubinec. Miejsce drugie dla Michała Neumana z AZS AWF Katowice/ SMS Zakopane. Podium zamknął Norbert Leszczyński z MKS Duszniki Zdrłój/ SMS Duszniki Zdrój. 

 

Wojciech Janik z UKN Melafir Czarny Bór, okazał się być najlepszym juniorem młodszym dzisiejszego dnia. Z ponad 22 sekundową przewagą wyprzedził swojego klubowego kolegę Mateusza Gierczyka. Miejsce trzecie i brązowy medal zdobył gospodarz Adam Gruda, jednak jego strata jest już ponad minutowa. 

 

W kategorii kobiet najlepsza była Magdalena Gwizdoń, która o nieco ponad 3 sekundy wyprzedziła Annę Mąkę z Kościeliska. Najniższy stopień podium uzupełniła Karolina Pitoń, która dziś bardzo dobrze prezentowała się na trasie biegu. Przy siedmiu niecelnych strzałach zantowała stratę 36 sekund.

 

Wśród juniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Kamila Cichoń. Wicemistrzynią Polski została Joanna Jakieła, a brązową medalistką Klaudia Szpak z AZS AWF Katowice/ SMS Szklarska Poręba.

 

Paulina Pawliczek zwyciężyła w kategorii juniorek młodszych. Zawodniczka bardzo dobrze biegła i na strzelnicy również miała najlepszy wynik, co nie pozostawiło złudzeń rywalkom. Drugie miejsce zajęła Karolina Janko z UKS Statima Biathlon Team/ SMS Chorzów. Medal brązowy wywalczyła Magda Żebrowska z PKO Harpagan Gdańsk/ SMS Szklarska Poręba. 

 

Wśród młodzików i młodziczek, strzelanie odbywało się trzykrotnie. I tak w kateogrii chłopców zwyciężył Marcin Zawół, drugie miejsce zajął Jan Guńka, a na miejscu trzecim znalazł się Konrad Badacz z Jeleniej Góry. 

Wśród dziewczynek najlepsza była Klaudia Topór z Kościeliska, która z ponad minutową przewagą wyprzedziła drugą na mecie Justynę Panterałkę i trzecią Alekdandre Puto. 

 

W młodzikach młodszych kolejność na podium była następująca. Zwyciężył Fabian Suchodolski z UKS Strzał Wodzisław Śląski, miejsce drugie zajął jego klubowy kolega Kacper Brzóska a na trzeciej pozycji przybiegł Mariusz Pływaczyk z UKN Melafir Czarny Bór. 

 

Wśród najmłodszych dziewczynek najlepsza była Anna Bogdal, drugie mejsce zajęła Natalia Glejzer, a miejsce trzecie zajęła Martyna Lichosyt Ogrodny z BLKS Żywiec. 

 

W dniu dzisiejszym nie wystartowało kilkoro zawodników i zawodniczek z kadry. Nie wiemy jaka była przyczyna ich absencji, miejmy nadzieję że to plan przygotowań nie uwzględnił dzisiejszego startu i jutro już pojawią się na tasie. 

 

WYNIKI 

 

zdjęcie: biathlon.com.pl 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl