Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Sprawdzian formy w Lenzerheide. Najlepszą z Polek była Monika Hojnisz

Biathlon -> Biathlon artykuły

2018-11-23

Nasze zawodniczki przed zbliżającym się Pucharem Świata, przebywają na osatnim przygotowawczym zgrupowaniu. W Lennzerheide odbył się sprawdzian, w którym wystartowały nasze zawodniczki. Najlepsza z nich była Monika Hojnisz, plasując się dwukrotnie w pierwszej dziesiątce. 

 

 

Pierwszego dnia rywalizowano na dystansie 8 km, i za każdy niecelny strzał doliczano 25 sekund. Zwycięstwo odniosła Anais Bescond, która dzięki bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej jak i biegowej, pokonała o 30 sekund Ołenę Pidrhruszną. Na mijescu trzecim finiszowała Celia Aymonier, z jednym niecelnym strzałem. 

Najlepiej z naszych reprezentantek zaprezentowała się Monika Hojnisz, z dwoma niecelnymi strzałami zajęła 10 pozycję. Oczko wyżej uplasowała się Kinga Zbylut, a na 12. pozycji zakończyła Kamila Żuk. Miejsce 21. przypadło dla pudłującej tylko raz Karoliny Pitoń

 

Drugiego dnia rywalizacji, biegano na tym samym dystansie. Znacznie lepiej poszło Monice Hojnisz, która przy jednym niecelnym strzale, zajęła piątą pozycje. Ósme miesjce przypadło Kindze Zbylut, która również pudłowała jednokrotnie. Na miejscu 13. Zakończyła rywalizację Kamila Żuk, a tuż za nią uplasowała się Karolina Pitoń.

 

Zwyciężyła Enora Laturie, druga była Celia Aymonier, a na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Fialkova. 

 

Już w przyszłym tygodniu inauguracja w Pucharze Świata w Pokljuce. Wystartują wszystkie cztery zawodniczki i dołączy do nich Magdalena Gwizdoń. 

 

Natalia Surdyka 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl