Biathlon: Mistrzem Świata w sprincie został Johannes Boe. Najlepszy z Polaków był Grzegorz Guzik

Biathlon -> Biathlon artykuły

2019-03-09

Johannes Boe, nie pozostawił złudzeń w dzisiejszym biegu sprinterskim i wygrał bieg na 10 km. Najlepszym z Polaków był Grzegorz Guzik, który uplasował się na 57. miejscu.

Johannes Boe, nawet z jedną karną rundą okazał się być najlepszy w biegu sprinterskim. Drugi że stratą nieco ponad 13. sekund był Aleksander Łoginow, ze stu procentową skutecznością zakończył dziś strzelania. Na miejscu trzecim, znalazł Quentin Fillon Maillet, ze stratą 16. sekund.

Niespodzianką, na pewno może być brak medalu Martina Fourcade. Francuz zajął dopiero szóste miejsce, a jak się okazuje był bezbłędny na strzelnicy, więc zaważyła o wyniku w głównej mierze dyspozycja biegowa.

Najlepszym z Polaków był dziś Grzegorz Guzik, który jako jedyny zakwalifikował się do biegu pościgowego. Polak mylił się dwukrotnie. Na 70. miejscu znalazł się Łukasz Szczurek, a miejsce 82. wywalczył Andrzej Nedza-Kubiniec.