Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Kadry na sezon 2019/2020

Biathlon -> Biathlon artykuły

2019-05-11

Sezon roztrenowania powoli dobiega końca. W większości kadr narodowych znane są powołani zawodnicy oraz trenerzy. Przyszedł czas na polską reprezentację biathlonu.

 

 

Nie ma wielkich niespodzianek w kadrach na sezon 2019/2020. 

Wśrod mężczyzn w kadrze A znaleźli się Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), Andrzej Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), Łukasz Szczurek (BKS WP Kościelisko) oraz Mateusz Janik (AZS AWF Wrocław). Czyli ta sama czworka, która przez większość sezonu reprezentowała Polskę w rywalizacji Pucharu Świata. 

Wśród kobiet do Moniki Hojnisz, Kamili Żuk oraz Kingi Mitoraj dolączyła kolejna młoda ale bardzo perspektywiczna zawodniczka Joanna Jakieła z BKS WP Kościelisko, która w tym sezonie prezentowałą bardzo wysoką i przede wszystkim równą dyspozycję. Przypomnijmy, że Asia to rocznik (1999). 

 

Narazie trenerem obu kadr jest Adam Kołodziejczyk, który objął funkcję trenera kadry kobiet ze względu na zły stan zdrowia trenerki Nadii Biełowej, która zrezygnowała z pełnienia dotychczasowej funkcji. 

 

Tuż za kadrą A, w ramach centralnego szkolenia przygotowywać będą się również zawodnicy, którzy w większości rywalizować będą na zawodach IBU. I tak w zapleczu kadry A, znalazły się Magdalena Gwizdoń (BLKS Żywiec), Anna Mąka (BKS WP Kościelisko, Karolina Pitoń (BKS WP Kościelisko) oraz Kamila CIchoń (IKN Górnik Iwonicz- Zdrój),a wród mężczyzn Tomasz Jakieła (BKS WP Kościelisko), Tadeusz Nędza-Kubiniec (BKS WP Kościelisko), Łukasz Sidorowicz (AZS AWF Katowice) oraz Marcin Szwajnos (BKS WP Kościelisko). 

Treenrem tej reprezentacji został Adam Jakieła.

 

Natalia Surdyka 

źródło: biathlon.com.pl

Komentarze - 4

Skoczek

Opublikowano: 2019-05-13 14:14:41

A kogo tu na tym forum to obchodzi?

Biegacz

Opublikowano: 2019-05-18 16:52:42

No właśnie, Kogo to obchodzi?

Biathlonista

Opublikowano: 2019-05-18 16:54:38

Mnie to obchodzi, a wy jak nie chcecie czytać to przecież nikt was nie zmusza, wy osły patentowane.

Piłkarz

Opublikowano: 2019-05-18 16:57:22

Po co te nerwy, i tak najbardziej popularną dyscypliną sportową jest piłka nożna. Na te niszowe dyscypliny zimowe to szkoda pieniędzy podatników, i tak nimi się interesuje tylko garstka ludzi na świecie.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl