Biathlon: Gembicka druga w biegu pościgowym w juniorskim Pucharze IBU [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2019-12-21

Daria Gembicka nie utrzymała pierwszego miejsca w biegu pościgowym, który odbył się w ramach juniorskiego Pucharu IBU we włoskim Martell-Val Martello. Polkę wyprzedziła Szwajcarka Amy Baserga. Wśród juniorów najlepszy okazał się Włoch Tomasso Giacomel, a najlepszy z Polaków był Marcin Zawół.

Zwyciężczyni triumfowała z czasem 37:26.4 i była lepsza od Gembickiej o 35,7 sekundy. Obie zawodniczki na strzelnicy myliły się dwukrotnie. Na najniższym stopniu podium stanęła Francuzka Paula Botet, która chybiła cztery razy i straciła do Basergi nieco ponad minutę.

Pod koniec trzeciej dziesiątki uplasowały się trzy Polki. Na 27. miejscu była Magda Piczura (+5:45.0, 4 pudła), 29. lokatę zajęła Natalia Tomaszewska (+6:08.7, 9 pudeł), a tuż za nią była Patrycja Stanek, najgorzej strzelająca w całej stawce (+6:17.1, 11 pudeł). 36. pozycję zajęła Karolina Janko (+8:19.0, 5 pudeł), a Anna Nędza-Kubiniec była 41. (+8:34.4, 9 pudeł).

WYNIKI JUNIOREK

Najlepszy wśród juniorów był Włoch Tomasso Giacomel, który mimo trzech pomyłek na strzelnicy, triumfował z czasem 38:40.1 i wyprzedził o 15.1 sekundy Szwajcara Niklasa Hartwega oraz o 21.1 sekundy swojego rodaka, Patricka Braunhofera, który dzisiaj mylił się na strzelnicy zaledwie raz.

Na 18. miejscu zawody ukończył Marcin Zawół (3 pudła, +3:10.8), a dwie pozycje niżej uplasował się Jan Guńka (6 pudeł, +3:15.0). Wojciech Skorusa uplasował się na 42. pozycji (4 pudła, +5:55.8), a najgorzej z Polaków zaprezentował się Michał Neumann, który był 54. (7 pudeł, +7:59.8).