Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Nie odbędą się zawody Pucharu IBU w Dusznikach-Zdroju

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-01-08

W dniach 16-19 stycznia w Dusznikach-Zdroju miały odbyć się zawody biathlonowego Puchar IBU. Z powodu wysokich temperatur i prognoz pogody, które zapowiadają opady deszczu, odpowiednie przygotowanie tras biegowych jest niemożliwe, dlatego organizację zawodów przeniesiono do słowackiego Osrblie, gdzie biathloniści będą rywalizować także tydzień wcześniej.

 

Jak w komunikacie informuje Polski Związek Biathlonu, "Gospodarze obiektu mają naśnieżony stadion, strzelnicę oraz pętlę o długości 1500 m. Niestety wciąż brakuje ponad 1000 m na pętlach liczących 2000 m i 25000 m, które są wymagane do przeprowadzania wszystkich biegów".

 

W związku z powyższym rywalizacja w Osrblie rozpocznie się 10 stycznia od biegów sprinterskich, a zawody zaplanowane na 16-19 stycznia, odbędą się w dniach 15-18 stycznia. Duszniki-Zdrój kolejny raz szansę organizację międzynarodowych zawodów będą mieć w dniach 25-31 stycznia 2021 roku, kiedy odbędą się Mistrzostwa Europy.

 

Jarek Bałabuch
źródło: biathlon.com.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl