Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Hojnisz-Staręga i Żuk zadowolone po zajęciu miejsca w pierwszej "10"

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-01-10

Piątkowe zawody sprinterskie na 7,5 km w Oberhofie były zdecydowanie najlepszym występem reprezentantek Polski w obecnym sezonie Pucharu Świata. Zadowolenia po zakończeniu rywalizacji nie kryły Monika Hojnisz-Staręga oraz Kamila Żuk.

 

28-latka wyrównała swoje najlepsze osiągnięcie w tym sezonie i zajęła 8. miejsce, natomiast jej młodsza koleżanka, która świetnie spisała się w biegu była o jedną pozycję niżej i po raz trzeci w karierze znalazła się w czołowej dziesiątce zawodów Pucharu Świata.

 

– Cieszę się, że udało się dostarczyć trochę pozytywnych emocji polskim kibicom, bo ostatnio był z tym problem. Same nerwy tylko - przyznała Hojnisz, która nie jest zadowolona ze swojej pozycji w klasyfikacji generalnej. – Nie spłynęło to po mnie jak po kaczce. Miałam inne oczekiwania, inne perspektywy. Analizuję klasyfikację generalną na bieżąco. Chciałabym teraz trochę tych strat nadrobić. Takie starty jak dzisiaj motywują i uwalniają głową. Fajnie zaczął się ten nowy rok - dodała biathlonistka.

 

Zaskoczona swoim dobrym występem była z kolei Żuk. – Trochę jestem zaskoczona tak dobrym czasem biegu. Co prawda na trasie czułam się bardzo dobrze, ale miałam ostatnio krótką przerwę w treningach ze względu na ból w Achillesie i tym występem chciałam wrócić do odpowiedniego rytmu startowego. Na szczęście badania nie wykazały niczego poważnego - przyznała 22-latka, której głównym celem na zawody w Oberhofie było zakwalifikowanie się do niedzielnego biegu masowego.

 

Jarek Bałabuch
źródło: biathlon.com.pl

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl