Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Kadra reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w Anterselwie

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-02-05

Polski Związek Biathlonu opublikował listę powołanych na Mistrzostwa Świata, które w dniach 13-23 lutego odbędą się w Anterselwie. Do Włoch pojedzie w sumie pięć biathlonistek oraz czterech biathlonistów.

 

Od dłuższego czasu było wiadomo, że powołanie od trenera Michaela Greisa otrzymają Monika Hojnisz-Staręga, Kamila Żuk, Kinga Zbylut i Magdalena Gwizdoń. Cała czwórka od niedzieli przygotowuje się do zawodów na zgrupowaniu w Obertilliach. Po dobrym występie na Mistrzostwach Świata Juniorów powołana została także Joanna Jakieła.

 

- Asia zaprezentowała w Lenzerheide świetną dyspozycję biegową. Po raz pierwszy od przedsezonowego zgrupowania w Idre będziemy teraz mieć okazję popracować nad jej stabilnością na strzelnicy. Zastanawiamy się też nad tym by wystartowała w międzyczasie w którymś z biegów Pucharu IBU w Martell. Myślę, że nasza wspólna praca przyczyni się również do jej udanych występów na marcowych Mistrzostwach Europy Juniorów w Hochfilzen - przyznał Niemiec.

 

W kadrze prowadzonej przez Adama Kołodziejczyka znaleźli się Grzegorz Guzik, Łukasza Szczurek i Andrzej Nędza-Kubiniec, którzy także trenują już w Austrii. Na biegi sztafetowe do kadry dołączy Marcin Szwajnos, który wcześniej wystartuje w zawodach Pucharu IBU w Martell. Obie reprezentacje przebywać będą w Obertilliach do 10 lutego.

 

Jarek Bałabuch
źródło: Polski Związek Biathlonu

Komentarze - 2

Szamot

Opublikowano: 2020-02-06 13:43:32

Mężczyźni w związku ze swoimi żenującymi występami w Pucharze Świata to w ogóle nie powinni jechać.

goral

Opublikowano: 2020-02-06 14:25:49

oczywiscie podzielam zdanie i pozdrawiam.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl