Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Evgeny Ustyugov i Svetlana Sleptsova skazani za stosowanie dopingu

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-02-17

Międzynarodowa Unia Biathlonu poinformowała, że Rosjanie Evgeny Ustyugov i Svetlana Sleptsova zostali uznani winni stosowania dopingu. Oboje od kilku lat nie są czynnymi zawodnikami, a przebadane próbki były pobrane w 2013 roku i wykazały zażywanie przez Sleptsovą ostaryny, a Ustyugov stosował oxandrolon. Wyniki sportowców z danego okresu zostaną anulowane.

 

Uznane za nieważne zostaną wszystkie wyniki Rosjanki, jakie osiągnęła od 22 marca 2013 roku aż do końca sezonu 2013/14. Wiąże się to z m. in. konfiskatą zdobytych w tym czasie medali, punktów i nagród. Dotyczy to także 34-latka, którego anulowane zostaną wyniki osiągnięte od 27 sierpnia 2013 roku do końca sezonu 2013/14. W tym okresie największym sukcesem Ustyugova było złoto na Igrzyskach Olimpijskich wywalczone w sztafecie.

 

Równoznaczne jest to z dyskwalifikacją Rosjan, dzięki czemu złoto przypadnie Niemcom, a pozostałe dwa medale otrzymają zespoły Austrii i Norwegii. Efektem będzie także spadek Rosji z pierwszego miejsca w klasyfikacji medalowej IO w Soczi na rzecz Norwegii. Sportowcy mają teraz 21 dni na odwołanie się od decyzji do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS).

 

Jarek Bałabuch
źródło: nordicmag.info

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl