Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Herrmann zwyciężczynią sprintu w Kontiolahti, 6. miejsce Hojnisz-Staręgi [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2020-03-13

Niemka Denise Herrmann była najlepsza w biegu sprinterskim na 7,5 km w Kontiolahti w ramach biathlonowego Pucharu Świata. Dobre szóste miejsce zajęła Monika Hojnisz-Staręga, która była w gronie zaledwie trzech zawodniczek, które trafiły wszystkie dziesięć strzałów.

 

Herrmann zaliczyła jedną pomyłkę w stójce i mimo karnej rundy zwyciężyła z czasem 20:00.5. Także raz pomyliła się Franziska Preuss i ukończyła rywalizację na 2. pozycji ze stratą 20,1 sekund do swojej rodaczki. Na najniższym stopniu podium uplasowała się z dwoma pudłami Norweżka Tiril Eckhoff (+42,5 sekund straty).

 

Najlepszą z Polek, podobnie jak w niemal wszystkich zawodach tego sezonu, była Monika Hojnisz-Staręga, która nie myliła się na strzelnicy i z 47,3 sekundami straty zajęła 6. miejsce. Punkty Pucharu Świata wywalczyła też Kinga Zbylut, która zajęła 29. pozycję (1 pudło, 1:39.3 minut straty). Na 70. lokacie rywalizację ukończyła Kamila Żuk (5 pudeł, +2:59.8).

 

WYNIKI SPRINTU KOBIET

 

Jarek Bałabuch

Komentarze - 1

Wow

Opublikowano: 2020-03-13 17:48:11

Jak wracają Polacy? Po Słowaków jutro przylatuje rządowy samolot możnaby się z nimi porozumiec w tej sprawie. No chyba że jutro też startują.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl