MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA POLSKI

Biathlon -> Biathlon artykuły

2010-02-11

Również starsi zawodnicy rywalizowali wczoraj w Dusznikach Zdrój w biathlonowych sprintach.Wśród juniorek mających do pokonania 7,5km triumfowała zgodnie z oczekiwaniami Monika Hojnisz medalistka Mistrzostw Świata Juniorów. Monika reprezentująca UKS Lider Katowice o 2min 32sek wyprzedziła Katarzynę Leja z BKS Kościelisko.Na 3 miejscu z 2min 34.9sek straty do zwyciężczyni uplasowała się Magdalena Kępka z BLKS Żywiec.4 miejsce dla Marii Bukowskiej strata 2:47.7.Na miejscu 5 uplasowała się Zuzanna Smolec +3:07.0 obie BKS Kościelisko/SMS Zakopane.6 miejsce zajęła Julia Sosna z UKS Strzał Wodzisław +3:32.9W kategorii juniorów rywalizujących na dystansie 10km wygrał Rafał Lepel startujący w barwach AZS AWF Katowice.Na miejscu 2 uplasował się jego klubowy kolega Mateusz Wieczorek ze stratą 23.5sek.3 pozycja dla Mateusza Steca z AZS AWF Wrocław, który do zwycięzcy stracił 50.3sekW pierwszej "6" uplasowali się jeszcze:Grzegorz Jakubowicz z BKS WP Kościelisko na miejscu 4 ze stratą 1:09.2.Na pozycji 5 Mateusz Matusik AZS AWF Wrocław +1:10.2.6 miejsce przypadło Adrianowi Staryk MKS Duszniki +1:40.2W grupie "młodzieżowiec-kobiety" dominacja reprezentantek AZS AWF Katowice, które zajęły całe podium. Triumfowała Karolina Pitoń 1min 41.2sek przed Patrycją Hojnisz.Na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Jakieła, która do triumfatorki straciła 2:01.8.Kolejne 2 miejsca dla akademiczek z Wrocławia. 4 miejsce dla Sylwii Malinowskiej +2:12.7, a 5 przypadło Marcie Koza +5:40.3.Na 6 pozycji uplasowała się Agnieszka Troszok z NKS Dynamit Chorzów +6:00.2Natomiast wśród młodzieżowców-mężczyzn triumfował Sebastian Witek z AZS AWF Wrocław o 46.8sek wyprzedzając Grzegorza Brila reprezentującego katowicki AWF.O równą minutę gorszy od triumfatora okazał się sklasyfikowany na 3 miejscu Tomasz Puda z BLKS Żywiec.Kolejne miejsca zajęli:4 Mariusz Leja AZS AWF Wrocław +1:31.65 Piotr Kotas również AZS AWF Wrocław +1:38.66 Adam Kwak BKS WP Kościelisko +2:36.1.Pełne wyniki w załączniku