Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Wiatr rozdawał karty podczas PŚ w biathlonie w Oestersund, Polki daleko [WYNIKI]

Biathlon -> Biathlon artykuły

2016-11-30

sobotnie popołudnie w szwedzkim Oestersund rozegrano pierwszy bieg indywidualny kobiet na 15 km. Niestety, od samego początku biathlonistki musiały męczyć się z silnym wiatrem. Najlepiej w tych warunkach poradziła sobie Laura Dahlmaier, która do bardzo dobrego biegu dorzuciła dobre strzelanie. Niestety, przy niesprzyjającej pogodzie słabo wypadły Polki.

 

Dziś na trasie Niemka pudłowała dwukrotnie, co nie przeszkodziło jej w zwycięstwie, do ostatniego strzelania zawodniczka kontrolowała bieg, jednak pudło na ostatniej strzelnicy trochę pokomplikowało sprawy i na prowadzenie wysunęła się Francuzka Anais Bescond. Trójkolorowa zawodniczka do ostatniego strzelania miała najlepszy czas w stawce i gdyby nie spudłowany strzał na ostatnim strzelaniu, to ona wygrałaby inauguracyjne zawody. Trzecie miejsce zajęła Daria Jurkiewicz z Białorusi, co było małą niespodzianką.

 

Z niesprzyjającymi warunkami pogodowymi nie poradziły sobie reprezentantki Polski. Ostatecznie najlepiej wypadła Monika Hojnisz, która przy 7 karnych rundach zajęła 44. lokatę. Magdalena Gwizdoń pudłowała sześciokrotnie i zajęła 47. miejsce, a siedem karnych rund pozwoliło Kamili Żuk zająć 67 miejsce. 71 lokatę z dziewięcioma karami zajęła Krystyna Guzik.

 

Jutro na godzinę 18.00 zaplanowano start indywidualny mężczyzn.

 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl