Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Biathlon: Nie ma mocnych na Martina Fourcade

Biathlon -> Biathlon artykuły

2016-12-18

Trzeciego dnia w Nowym Meste zawodnicy rywalizowali w biegach masowych. Po raz kolejny dominację potwierdził Francuz, który wygrał po raz siódmy w tegorocznym Pucharze Świata. 

 

Trzydzieści najlepszych zawodników i zawodniczek tegorocznego sezonu miało prawo startu w dzisiejszym biegu masowym. Prawdziwym egzekutorem sezonu jest Martin Fouracde, który wygrywa praktycznie wszystko (7 na 8 startów zwycięskich). Na dystansie 15 km Francuz zwyciężył z przewagą 8 sekund nad drugim Simonem Schemppem, oraz 9 sekund nad Antonem Babikovem. Zawiódł Johanes Boe, który uplasował się na 9 pozycji, jednak szanse na lepszy rezultat, Norweg przekreślił na strzelnicy. 

WYNIKI

 

Po nieźle rozpoczętym sezonie Monika Hojnisz, jako jedyna nasza reprezentantka miała dzisiaj prawo startu. We wczorajszych sprintach punktowały natomiast 3 nasze zawodniczki 21 była właśnie Monika, 37 z 3 karnymi rundami Magdalena Gwizdoń, a Krystyna Guzik ukończyła zawody na 39 lokacie.

 

W dzisiejszym mass starcie Monice nie udało się powtórzyć wczorajszej lokaty i zawody ukończyła na 26 pozycji z ponad 3 minutami straty. Jednak nasza reprezentantka myliła się aż 5 krotnie na strzelnicy, co nie pozwoliło na lepszy rezultat. Zwyciężyła Gabriela Koukalova przed Laurą Dahlmeier i Dorotheą Wirer z Włoch. 

WYNIKI

 

Warto jeszcze dodać, iż wczoraj w Obertilliach odbyły się biegi sprinterskie w ramach pucharu IBU. Najlepiej z naszych reprezentantów poradzili sobie Mateusz Janik oraz Anna Mąka, którzy jako jedyni zdobyli pucharowe punkty.

 

W biegu sprinterskim panów Mateusz Janik uplasował się na 33 pozycji, zwyciężył Henrik L%27Abee-Lund, a drugi był Vetle Sjastad Christiansen. Na najniższym stopniu podium stanął Philipp Nawrath.

Dwa pudła pozwoliły zając Łukaszowi Szczurkowi 44 lokatę, a Tomasz Zięba po czterech karnych rundach zajął odległą 97 pozycję. 

WYNIKI

 

W biegu Pań, zwyciężyła Daria Virolainen przed rodaczkami Uljaną Kajszewą oraz Anną Nikuliną. Najlepiej poradziła sobie Anna Mąka, która uplasowała się na 19 pozycji, 47 była Karolina Pitoń a Dominika Bielecka po 5 karnych rundach ukończyła rywalizację na 66 miejscu. 

WYNIKI

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl