Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Supermiksty i sztafety mieszane na rozpoczęcie MP seniorów w Kościelisku.

Biathlon -> Biathlon artykuły

2016-12-28

Kościelisko było gospodarzem MP seniorów w biathlonie. Na zakończenie roku organizatorzy postawili na małą dawkę adrenaliny i w programie zawodów znalazły się supermiksty, sztafety mieszane oraz sprinty. 

 

Pierwszego dnia, pogoda nie rozpieszczała zawodników, trasa była bardzo miękka a padający śnieg nie ułatwiał zawodnikom strzelania. Jako pierwsi na trasę wyruszyli zawodnicy startujący w supermikstach. Zwyciężyła para Magdalena Gwizdoń / Grzegorz Guzik (BLKS Żywiec), która z ogromną przewagą ponad dwóch minut pokonała sztafetę gospodarzy Anna Mąka / Andrzej Nędza-Kubiniec. Na najniższym stopniu podium zameldowała się para Monika Hojnisz / Rafał Penar (AZS AWF Katowice), którzy mimo 4 karnych rund na pierwszym strzelaniu w dalszej części biegu spisali się już dużo lepiej. Na czwartym miejscu uplasowali się „pierwszoroczni seniorzy” Karolina Trzaska / Mateusz Janik reprezentujący AZS AWF Wrocław.

 

W sztafetach mieszanych zdecydowanie najlepiej zaprezentowały się zespoły z BKS WP Kościelisko, które wywalczyły dwa miejsca na podium. Pierwsze miejsce zdobyła sztafeta BKS WP Kościelisko I w składzie: Kinga Mitoraj, Karolina Pitoń, Tomasz Jakieła i Łukasz Szczurek. Druga ze stratą ponad 3 minut zameldowała się na mecie reprezentacja AZS AWF Katowice (Krystyna Guzik, Kamila Żuk, Szymon Kaczyński, Marcin Piasecki). Natalia Tomaszewska, Joanna Jakieła, Tadeusz Nędza-Kubiniec i Marcin Szwajnos, czyli drugi zespół z Kościeliska zdołali wywalczyć trzecią lokatę. Warto zaznaczyć, iż wszyscy brązowi medaliści są jeszcze juniorami.

 

Drugiego dnia zawodów odbyły się sprinty. Mistrzynią Polski została Monika Hojnisz, pokonując o 17 sekund gospodynię Annę Mąkę, która ostatnio spisuje się znakomicie na strzelnicy. Na trzecim miejscu znalazła się Krystyna Guzik ze stratą ponad 40 sekund.

 

Wśród mężczyzn triumfował Grzegorz Guzik, który na strzelnicy mylił się dwukrotnie, srebrny i brązowy medal powędrował do gospodarzy. Łukasz Szczurek, pokonał Andrzeja Nędza-Kubiniec o niecałe 10 sekund. 

 

Natalia Surdyka

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl