XXXVI Bieg Gwarków wygrał Daniel Iwanowski i Nikol Benesova

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2017-02-20

W niedzielę na Przełęczy Jugowskiej rozegrano XXXVI Bieg Gwarków. Do wyboru był dwa dystanse 10 i 20 km stylem klasycznym. Bieg główny wygrał Daniel Iwanowski oraz Nikol Benesova, a na 10 km najlepsi byli Waldemar Poręba i Agnieszka Stefańska.

Bieg główny rozgrywany na dystansie 20 km stylem klasycznym zdecydowanie wygrał Daniel Iwanowski, na pokonanie dystansu potrzebował 55:12. Na drugim miejscu, dwie i pół minuty później, finiszował Robert Faron (Remsport), a na miejscu trzecim uplasował się Piotr Habrat z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu.

Na czwartym miejscu uplasował się Daniel Filip z Czarnego Boru, piąty był Andrzej Mojeścik z Teamu nabiegówkach.pl, a szóste miejsce zajęła najlepsza wśród kobiet Nikol Benesova z czeskiego Redpoint Eleven Team. Jej czas to 1:05:17.

Całe podium wśród kobiet zajęły zawodniczki czeskiego Redpoint Eleven Team, za wspomnianą już Nikol Benesovą uplasowała się Jitka Pesinova, a trzecia była Jolana Benesova. Czwarte miejsce zajęła, najlepsza z Polek, Alicja Kaucka (Lincoln Electric Bester Bike Team Bielawa).

Rywalizację w Biegu Memoriałowym Józefa Pawlika na dystansie 10 km klasykiem wygrał Waldemar Poręba. Drugie miejsce zajął Andrzej Nowicki, a na trzecim miejscu uplasował się Artur Osyda.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Agnieszka Stefańska, druga była Patrycja Fidorowicz, a trzecia Arleta Zasina (Biegamdlazdrowia.pl).