Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Pavel Ondrasek i Justyna Kowalczyk wygrywają 41. Bieg Piastów

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2017-03-04

Czech Pavel Ondrasek wygrał 41. Bieg Piastów, wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Justyna Kowalczyk, która do mety dotarła jako 6.

 

41. Bieg Piastów na głównym dystansie 50 km techniką klasyczną wygrał Pavel Ondrasek z Czech, który na finiszowej prostej wyprzedził swojego rodaka Jakuba Psenickę. Trzecie miejsce zajął kolejny zawodnik z Czech Jiri Harcuba, czwarty był jego rodak Dan Slechta, a na piątym miejscu finiszował Marek Ondrej.

 

Wśród kobiet, zgodnie z oczekiwaniami, bezkonkurencyjna okazała się Justyna Kowalczyk, która do mety dotarła na 6. miejscu open, jako pierwsza zawodniczka z Polski.

 

7. miejsce zajął Niemiec Toni Escher, 8. był kolejny zawodnik z Czech Michal Sedlacek, a 9. Sten Waehrischz Niemiec.

 

Na 10. miejscu uplasował się najlepszy z Polaków Daniel Iwanowski, na 12. pozycji mamy kolejnego zawodnika z Polski Grzegorza Legierskiego. 13. miejsce zajął Wojciech Pelczar, 16. był Robert Gleń, 18. Piotr Habrat, a czołową 20 zamknął Krzysztof Pływaczyk.

 

Na 19. miejscu uplasowała się, druga wśród kobiet, Czeszka Karolina Grohova. Trzecie miejsce wśród kobiet zajęła Zuzana Kocumova z Czech (29. miejsce open).

 

Na 23. i 25. miejscu uplasowali się zwodnicy skipol.pl TEAM-u Paweł Bubula i Józef Wojtyła. Gratulacje!

 

WYNIKI (pierwsze nieoficjalne - datasport.pl)

 

foto: Bieg Piastów

 

Komentarze - 4

dete

Opublikowano: 2017-03-04 16:08:11

Jakuszyce. Tłumy kibiców podczas biegu Justyny Kowalczyk... w Norwegii!!! Proszę nie ulegać złudzeniu, że poza startem i metą na trasie 50 kilometrów ktoś dopingował naszą Justynę, która jest klasą samą w sobie! Od wielu lat Bieg Piastów to anty-reklama biegów narciarskich bo organizatorzy najwięcej uwagi wkładają w zablokowanie wszelkich możliwości kibicowania na trasie. Tu nikt nie ma szansy zobaczyć, tak najlepszych, jak i tych najzwyklejszych zjadaczy chleba, którzy często przejechali setki kilometrów by sprawdzić się podczas wielu godzin zmagania z trasą. Po przebrnięciu kilku kilometrów w głębokim śniegu kibicowałem znajomym i wszystkim bardzo zmęczonym, podziwiałem też niewidomego z przewodnikiem.

x-men

Opublikowano: 2017-03-05 09:26:32

Zgadzam się z komentarzem "dede", jak również wielu kibiców którzy przyjechali do Jakuszyc oglądać biegi.Porażką była również scena-podium, która w ubiegłych latach była na podeście i można było zobaczyć zwycięzców., a w tym roku to przydałaby się drabina aby można było coś zobaczyć.

zArchiwumX

Opublikowano: 2017-03-06 11:30:01

Medale, żenada, deseczka, sklejeczka na sznurku od snopowiązałki, kpina z zawodników, na wiejskich zawodach już się takich nie daje, zrobili to z premedytacją obcinając koszty. Żadna z poniższych osób nie ma zielonego pojęcia o organizacji tego typu imprezy i co jest istotne dla uczestników. Brak serca, brak zaangażowania, zero wiedzy, zero umiejętności, podajcie się do dymisji! Zarząd Stowarzyszenia Bieg Piastów: Prezes - Zygmunt Bobowski Wiceprezes - Dorota Dziadkowiec-Michoń Wiceprezes - Maciej Pawłowski Sekretarz - Marek Chromicz Członek - Kaja Sznajdrowicz Członek - Leszek Kosiorowski Członek - Barbara Roman Komisja Rewizyjna: Janusz Rodziewicz Andrzej Kusztal Walter Judka

dete

Opublikowano: 2017-03-07 10:21:08

Witam, potwierdzam fatalne usytuowanie podium i sceny... oraz nagłośnienia i to w chwili wręczania Orderu. Na jednym z portali napisano, że: "...Justynie kibicowało kilka tysięcy kibiców w kilku miejscach!!!" Faktycznie, dwa /start i meta/ to nie jeden... to już kilka!!!! Napisali też, że biegi rozgrywane były zgodnie z NRS. W/w przepisy: - nie pozwalają nikomu poza zawodnikami poruszać się w czasie zawodów po trasie na nartach, dotyczy także osób z dziwnym napisem "TEAM" i to w przeciwnym kierunku. - na podium może wejść tylko zawodnik /spiker to nie zawodnik/ i to w numerze startowym. Pomijając tak typowe dla nas narzekania... i tak w następnym roku wystartuję po raz kolejny.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl