Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Puchar Term Chochołowskich na rozpoczęcie sezonu Pucharu Polski Amatorów PZN 2020, najszybsi Katarzyna Długopolska i Robert Faron [WYNIKI + FOTO]

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2020-01-04

Zawody w Chochołowie o Puchar Term Chochołowskich rozpoczęły sezon Pucharu Polski Amatorów PZN 2020. Na kilometrowej trasie zlokalizowanej wokół Term zawodnicy rywalizowali stylem dowolnym na dystansach 4 kilometrów, czyli mamy taki nasz polski pucharowy prolog.

 

Pucharowe ściganie, które w tym przypadku najbardziej nas interesuje zaczęło się już po godzinie dwunastej. Dodajmy, że dla bezpieczeństwa - trasa nie jest niestety zbyt szeroka - poszczególne kategorie wiekowe startowały oddzielnie. Były takie (kategorie) kilkuosobowe, były też takie, w których startowało 20 i więcej zawodników. Działo się na chochołowskiej trasie, oj działo. Na starcie stanęła prawie cała czołówka najlepszych polskich amatorów (zabrakło jedynie zawsze mocnej grupy z Dolnego Śląska) zrzeszonych w biegowych teamach takich jak team nabiegowkach.pl, Krosski Remsport Krosno , Gąsienica Sport, czy też nasz portalowy skipol.pl TEAM. Zresztą zawody w Chochołowie znacznie poszerzyły swój "zasięg" dzisiaj startowali tu zawodnicy z lubelszczyzny, mazur, podkarpacia, śląska i oczywiście z małopolski.

Bardziej zaawansowani zawodnicy biegali oczywiście stylem łyżwowym, jednak było sporo osób, które trasy zawodów decydowały się przebiec klasykiem. Z jednym, jedynym wyjątkiem nie walczyli raczej o podium w swoich kategoriach. Tym "klasycznym" wyjątkiem jest Stanisław Gąsienica, który w mocno obsadzonej kategorii M50 zajął drugie miejsce tracąc do zwycięzcy Jana Łacka niespełna 9 sekund.

Nie możemy nie wspomnieć także o startującym w zawodach polskim paraolimpijczyku - Witold Skupień w kategorii M30 zajął piąte miejsce. Przypomnijmy, że Witek biega bez kijów.

 

Wyniki poszczególnych kategorii wiekowych znajdziecie TUTAJ na stronie organizatora zawodów, na oficjalne WYNIKI Pucharu Polski Amatorów przyjdzie nam pewnie troche poczekać... Przepraszam także za brak dokładnego opisania kategorii wiekowych oraz przynależności teamowej, poprawione wyniki opublikujemy najszybciej jak się da.

 

chochołów

 

Mamy także trochę zdjęć z zawodów, które możecie znaleźć TUTAJ.

 

Możemy także z czystym sumieniem podać zwycięzców w kategorii OPEN czyli zawodników, którzy osiągneli najlepsze czasy dnia na dystansie zawodów.

Są to:

Katarzyna Długopolska - Gąsienica Sport - Kościelisko - czas 12:44,64 oraz

Robert Faron z Zalesia - czas 9:59,57 - jedyny zawodnik, którego czas był mniejszy niż 10 minut.

Gratulujemy zwycięzcom, gratulujemy wszystkim uczestnikom.

 

Jutro kolejne zawody Pucharu Polski Amatorów czyli VII Puchar Kościeliska.

 

Kuba Cieślar

 

 

Komentarze - 4

Kibic

Opublikowano: 2020-01-04 22:44:15

W wynikach jest błąd. Dla M09 są wyniki 60-cio latków. Dla M10 te same co dla M09.

Kuba Cieślar

Opublikowano: 2020-01-04 22:54:00

Delikatnie wspomniałem powyżej, że wyniki sa do poprawki... Mam nadzieję, że jutro będa oficjalne

Zawodowiec

Opublikowano: 2020-01-05 00:30:20

Przepraszam, a co mnie obchodzą wyniki amatorów? Na tym forum proszę tylko opisywać profesjonalne zawody i profesjonalnych zawodników, z całym szacunkiem dla biegających hobbistycznie.

do zawodowiec

Opublikowano: 2020-01-05 15:40:13

A są zawodowcy w tym kraju? Z całym szacunkiem dla tych kilku osób co biegają trochę szybciej od wczorajszego zwycięzcy.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl