Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

XXVII Bieszczadzki Bieg Lotników wygrywają Marcela Marcisz i Bogusław Gracz [WYNIKI]

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2014-02-02

Na trasach Ustianowej Górnej rozegrano dzisiaj narciarski XXVII Bieszczadzki Bieg Lotników. Bieg główny na dystansie 15 kilometrów stylem klasycznym wygrał reprezentujący Skawę Bogusław Gracz. W  biegu kobiet wygrała podobnie jak w ubiegłym roku Marcela Marcisz (foto) z MKS Halicz Ustrzyki Dolne.

 

Patrząc na warunki pogodowe, to że zawody rozegrano zakrawa na cud. Od dzisiaj Ustjanowa jest drugim miejscem na południu Polski, po Jakuszycach, gdzie udało się w tym roku rozegrać zawody.

 

Oczywiście dla ludzi z centralnej i północnej Polski, powyższe zdanie może brzmieć niewiarygodnie, ale tak jest. Wy macie śnieg, na południu jest ściśle reglamentowany. Na trasie na której było od 10 do 15 centymetrów śniegu przygotowano dwa tory do klasyka. Wprawdzie ilość startujących i miękki śnieg dość szybko je zniszczyły, ale biec dało się jak najbardziej, warunkiem było jednak dobre smarowanie. Wielu zawodników, w tym niżej podpisany zrezygnowało z dokończenia biegu. Nietrafione smarowanie powodowało  "lodzenie nart", czyli na smar przyklejała się gruba warstwa śniegu. Oczywiście podbiegi w takiej sytuacji biegło się łatwiej, można było zrezygnować z pracy kijami, jednak płaskie odcinki i zjazdy wymagały przeczyszczenia ślizgów, w innym przypadku stawało się na głowie. Różnica temperatur pomiędzy polanami a lasem była tak znaczna, że niewielu zawodników trafiło ze smarami.

 

Osobiście dziękuję grupie dziewcząt z UKS Lotnik Ustjanowa, które pozwoliły mi przeczyścić narty. Dzięki, bez was pewnie nie ukończyłbym nawet jednej 7,5 kilometrowej pętli.

Dodam jeszcze, że tradycją Biegu Lotników jest start dużej grupy zawodników z Ukrainy z klubu Junost Pustomyty, oraz pozdrowienia dla ekipy z Krosna i do zobaczenia na Jaćwingach.

 

Zakończenie zawodów i dekoracje zwycięzców odbyły się w Hali Widowiskowej Urzędu Miasta w Ustrzykach Dolnych.

 

Czas zwycięzcy biegu głównego  to 43:35,08 minuty. Druga lokata to Robert Faron z LKS Witów Mszana Dolna (strata 3:10,6 minuty), trzecia Oleksander  Chenikalo z klubu Pustomyty Junost z Ukrainy (strata 4:39,9).

Kolejne miejsca zajęli:

4. Bogdan Kustroń

5. Jacek Staroń (obydwaj Orlew Suchodół),

6. Dawid Bril z MUKS Podkarpacie Jedlicze.

Bieg główny  ukończyło 98 mężczyzn.

 

W biegu kobiet drugie miejsce zajęła młodsza siostry Marceli Izabela Marcisz. Dodajmy, że Iza jest o 13 lat młodsza od siostry, obie reprezentują MKS Halicz Ustrzyki Dolne. Najniższy stopień podium dla Aleksandry Fundanicz. Do mety dotarło 16 kobiet.

 

Tradycją Biegu Lotników jest także Bieg Gwiazd. Na dystansie dwóch kilometrów najszybszy okazał się Marcin Musiałowski z Ustrzyk Górnych, przed Andrzejem Tomkiewiczem z Warszawy i Andrzejem Pelczarem z MUKS Podkarpacie Jedlicze. 22 zawodników sklasyfikowano w tym biegu.

 

W biegu pań na tym samym dystansie najszybsza była Danuta Maj z Polany, przed Elżbietą Winnicką z Ustrzyk Dolnych i Ewą Musiałowską z Ustrzyk Górnych. Sklasyfikowano 6 pań.

 

PEŁNE WYNIKI ZAWODÓW

 

/KaCe/

Komentarze - 6

fan2

Opublikowano: 2014-02-02 17:36:00

start zawodowców w zawodach masowych to nie to, przecierz M. marcisz miała być kandydatką na Soczi ,wg. niektórych////

Jacek

Opublikowano: 2014-02-02 19:33:36

Przyjemnością było dziś biec i przegrać z KUSTRONIEM BOGDANEM( czapka z głów). I wszystko jasne. Dziękuję ROMKOWI PISKADŁO, JÓZKOWI HABRATOWI i chłopakom z "ORLEW KROSNO"- SKI TEAM SUCHODÓŁ KROSNO. Wielkie gratulacje dla JACKA HABRATA. Dziękuję za doping na trasie, dziewczynom z obsługi "BIEGU RZEŹNIKA" i kibicującym mocno przyjaciołom z JEDLICZA i wszystkim innym. Ten bieg uświadomił mi jak wiele muszę się jeszcze nauczyć.

sonny

Opublikowano: 2014-02-02 18:39:07

a czy to się wyklucza? skoro Soczi Jej nie dotyczy to czemu ma rezygnować z jednego z nielicznych startów do jakich ma możliwość podejść? przestańmy czepiać się czegoś w czym nie ma się czego przyczepić. Gratulacje dla sióstr Marcisz!

do fan2

Opublikowano: 2014-02-02 19:06:02

Oczywiście że powinna startować. To bieg otwarty. B. Gracz też kadra i startuje. Inna sprawa że tylko na takich krajowych zawodach mogą stanąć na pierwszym miejscu. Gratulacje dla zwycięzców.

kibic

Opublikowano: 2014-02-02 20:31:18

Marzenia się spełniają :)

kiełbasa

Opublikowano: 2014-02-03 08:38:42

chcesz skończyć z biegówkami jedź na bieg lotników

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl