Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Salomon Nordic Sunday: sprinty w Zakopanem za nami [WYNIKI + FOTO]

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2015-01-11

Piotr Michałek (Jaworzynka) oraz Marta Naglik (Zakopane) - stylem klasycznym oraz Darek Mazurkiewicz (Smolec) i Katarzyna Długopolska (Kościelisko) - stylem dowolnym wygrali dzisiejsze sprinty w ramach zawodów Salomon Nordic Sunday w Zakopanem.

 

Jeszcze w sobotę pod Wielką Krokwią padał deszcz, a temperatura dochodziła do 8 stopni Celsjusza na plusie. Jednak organizatorzy robili co mogli, by w niedzielę udało się wreszcie zainaugurować szósty sezon cyklu Salomon Nordic Sunday. Przypomnijmy, że wcześniejsze biegi z 21 grudnia oraz 4 stycznia trzeba było przełożyć.
Aż wreszcie udało się. Co więcej po trasie nie było widać, by dzień wcześniej panowała tam wielka odwilż... Co Było nieco ślisko i szybko, ale to w końcu sprinty.

 

Choć sprinty w ramach SNS-a odbyły się nie po raz pierwszy, to po raz pierwszy w takiej formule. Zawodnicy w pierwszej serii biegli zgodnie z numerami na liście startowej. A w drugiej serii rywalizowali zgodnie z miejscami zajętymi w pierwszym biegu.
Najpierw klasyk, przerwa na ratrakowanie i ruszyła łyżwa. Do końcowej klasyfikacji zaliczała się suma dwóch biegów danym stylem.

 

W klasyku po pierwszej serii prowadził Grzegorz Legierski z Koniakowa, który o dwie sekundy wyprzedzał Piotra Michałka z Jaworzynki. W drugiej serii Michałek nie miał już sobie równych i jako jedyny w tej fazie zawodów zszedł poniżej 4 minut, uzyskując najlepszy czas dnia: 3,55 min.
Wśród pań równych sobie nie miała reprezentantka gospodarzy Marta Naglik, która na co dzień na tych trasach pracuje, jako instruktor narciarstwa biegowego. Naglik o 35 sekund wyprzedziła na mecie Edytę Olcoń z Białki Tatrzańskiej.

 

Dodajmy jeszcze, że najlepsi zawodnicy w klasyku biegli na płaskich nartach do łyżwy, cały czas stosując bezkrok.

 

WYNIKI STYLU KLASYCZNEGO

 

Po 5 minutach przerwy na ponowne ratrakowanie trasy, rozpoczęła się rywalizacja specjalistów od stylu dowolnego. W gronie łyżwiarzy pokazało się także kilku biegaczy, którzy wcześniej rywalizowali klasykiem.
W stylu dowolnym o końcowym wyniku zadecydował pierwszy bieg, w którym Dariusz Mazurkiewicz ostro pobiegł od startu do mety uzyskując czas 3,40 min. i wyprzedzając drugiego na mecie w tym etapie Łukasza Bachledę aż o 13 sekund! W drugim biegu Mazurkiewicz miał dopiero piąty czas (tę serię wygrał Jan Łacek), ale goniący go Łukasz Bachleda nie zdołał odrobić strat z pierwszej części (miał czas 3,55 min.).

 

- Trasa była dziś krótka, ale naprawdę wymagająca. Śnieg był trudno, ale liczyłem, że będzie bardziej miękki po sobotniej odwilży. Tymczasem mróz nieco go zmienił – oceniał piąty na mecie sprintów st. dowolnym Zbigniew Galik.
Wyniki biegu stylem dowolnym tutaj: http://www.online.datasport.pl/results1361/

 

 

WYNIKI STYLU DOWOLNEGO

 

A już za tydzień – w niedzielę, 18 stycznia - kolejny bieg Salomon Nordic Sunday, pierwszy w tym sezonie na Polanie Jakuszyckiej. Jeżeli warunki pogodowe na to pozwolą, zanosi się na bieg na dystansie ponad 10 kilometrów.

 

Ponad 300 zdjęć z dzisiajszych zawodów.

GALERIA FOTO

 

/huc/

 

Komentarze - 2

bożena kamionka

Opublikowano: 2015-01-11 16:37:05

Witam- proszę mi wytłumaczyć jak to jest że (przy wpisowym 50 zł.) zwycięscy zawodnicy dostali medale, a dopiero później poprzez losowanie- bez względu na zajęte w zawodach miejsce, uczestnicy dostali pewne profity w postaci kilku gadżetów?! Czy oby najpierw nie powinni nimi być wyróżnieni sami zwycięscy?! Ideą każdych zawodów sportowych jest przede wszystkim zdrowa rywalizacja mająca za zadanie wyróżnić tych najlepszych- ostatnie słowo stawia ich na podium, ale jeżeli jest przewidywana pula nagród, bez wątpienia pierwszeństwo do nich, bez losowania, powinni mieć owych zawodów zwycięscy!!! I tu organizatorzy popełnili dużą gafę. Tuszę na przyszłość nadzieję, że do takiej pomyłki już nie dojdzie. Z poważaniem- Bożena Kamionka, kibicka dzisiejszych zawodów.

Tomasz Hucał

Opublikowano: 2015-01-11 23:55:24

A ja dokumentnie się z Panią nie zgadzam Pani Bożeno. Sam organizuję biegi uliczne w moim rodzinnym Żaganiu i są one popularne m.in. dlatego, że każdy startujący ma szansę wylosować nagrody po biegu. Nie musi być pierwszy, a nawet, jako ostatni - ważne by ukończył - może liczyć na nagrodę. To moim zdaniem pewna forma mobilizacji do startu i zachęty do dalszego biegania. Owszem pierwsze szóstki open mają u mnie także nagrody finansowe (niewielkie, ale zawsze), ale to wyraźnie precyzuje regulamin. A w regulaminie SNS-a nie widzę niż o nagrodach dla zwycięzców poszczególnych biegów. A formuła losowania jest obecna na SNS-ie od kiedy pamięam i nie przypominam sobie, by kogoś drażniła... A już sformułowanie "profity w postaci kilku gadżetów?!" jest moim zdaniem głęboko krzywdzące organizatora. Czy pani zdaniem 6 pakietów odżywek, 4 pakiety smarów, ok. 10 koszulek, 6 plecaków i zegarek Suunto Ambit 3, czyli w sumie ok. 30 cennych nagród to gadżety? Na koniec zaznaczę, że każda impreza sportowa ma regulamin, który precyzuje sposób przyznawania nagród i zawodnik, który takiego sposobu nie akceptuje, nie musi w danych zawodach startować... Można było dziś np. wybrać Jizrską 50tkę, gdzie to wygrania były tysiące euro dla najlepszych... Pozdrawiam! Tomek Hucał

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl