Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

III Bieg Piski dla Kamili Kiedrowskiej z Kartuz i Kacpra Janowskiego z Krynek, skipol.pl TEAM na drugim miejscu[WYNIKI+FOTO]

Biegi masowe -> Wyniki Polska

2016-01-24

III Bieg Piski o Puchar Jabłoni zgromadził na starcie prawie 100 osób biegających na nartach. W tym roku padł rekord frekwencji tego najmłodszego na Mazurach biegu. Biegi główne wygrali Kamila Kiedrowska z Kartuz i Kacper Janowski z Krynek. Zawodnicy skipol.pl TEAMu w klasyfikacji drużynowej wywalczyli drugie miejsce.

 

Bieg mężczyzn na głównym dystansie został rozstrzygnięty po pasjonującym finiszu, który wygrał wspomniany powyżej Kacper Janowski z Krynek, na co dzień reprezentujący klub UKS Hubal Białystok. Drugie miejsce zajął Robert Sadowski z Gołdapi, zawodnik naszego skipol.pl TEAMU, Sadzio gratulujemy. Trzeci stopień podium dla Sebastiana Ciborowskiego z Pisza. Wszyscy trzej medaliści wpadli na metę w ciągu sekundy. Najmocniejszą reprezentację w biegu mężczyzn wystawił Gołdap, aż pięciu biegaczy narciarskich z tego miasta zajęło miejsca w pierwszej dziesiątce.

W klasyfikacji drużynowej prowadzonej przez organizatorów Mazury Loppet Cup nasza portalowa ekipa skipol.pl TEAM zajmuje drugie miejsce.

 

W biegu głównym pań, także na dystansie 10 kilometrów tryumfowała zawodniczka klubu MKS Halicz Ustrzyki Dolne Kamila Kiedrowska. Zwycięstwo Kamili nie podlegało dyskusji, jej przewaga nad drugą Anetą Ciborowską wyniosła ponad dwie minuty. Podium uzupełniła Magdalena Olifieruk z Supraśla.

 

Zawody w Jabłoni to nie tylko długie dystanse, rywalizowano także na krótszej 5-cio kilometrowej trasie. Tutaj wśród mężczyzn zwyciężył Dawid Petraszewski z Białegostoku, przed Mirosławem Karwowskim z Warszawy i Krzysztofem Mizianko z Ełku. W biegu pań na tym dystansie zwyciężyła Weronika Wojna z Supraśla, przed Magdaleną Leymańczyk z Pisza i Izą Kulik z Augustowa.

WYNIKI BIEGU                             FOTOGALERIA na stronie organizatora

 

Trzymamy kciuki za Bieg Piski w Jabłoni. Frekwencja jak na stosunkowo młody bieg jest już zupełnie dobra, 80 uczestników na mecie to więcej niż biegi z ponad 30-letnią tradycją, to więcej niż np. ubiegłoroczny Bieg Gąsieniców w Zakopanem. Niemożliwe, a jednak. Bieg dobrze zorganizowany od strony sportowej, jest bardzo nowocześnie "prowadzony" w mediach maistreamowych. Chcecie promować nowy bieg narciarski uczcie się od organizatorów Piskiego. Gratulujemy uczestnikom, gratulujemy organizatorom, do zobaczenia w przyszłym roku.

 

/KaCe/

 

Komentarze - 4

kibic z Kartuz

Opublikowano: 2016-01-24 19:02:18

pojawił się błąd - Kamila Kiedrowska obecnie reprezentuje klub Halicz Ustrzyki Dolne :)

skos

Opublikowano: 2016-01-24 21:46:43

Witam,takie zawody jedyne w Polsce, bieg po zamarzniętym jeziorze, cztery tory do klasyka, pętla 4 km. Pchanie pchanie i jeszcze raz pchanie. Polecam nie tylko dla narciarzy ale dla wszystkich którzy aktywnie spędzają czas wolny. Miła atmosfera, gorący posiłek, pamiątkowe medale, mazury... Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Sizar

Opublikowano: 2016-01-24 22:12:32

Małe sprostowanie.Zwyciężczyni biegu na 5 km to Weronika Wojna (w artykule Woyna).Pozdro skos.

Ania

Opublikowano: 2016-01-24 22:58:31

Najbardziej „nowoczesna” w tym biegu jest opłata startowa.

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl