Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Klasyczna Dziewiątka Biegu Piastów dla Macieja Zdziechowskiego i Emilii Romanowicz [WYNIKI]

Biegi masowe -> Wyniki świat

2017-03-03

Tuż po 30 kilometrach stylem łyżwowym do rywalizacji stanęli ci, którzy wolą klasyka. Na 9 kilometrach najlepsi okazali się Emilia Romanowicz i Maciej Zdziechowski. 

 

 

Ponad 900 osób uczestniczyło w klasycznej Dziewiątce w ramach rozgrywanego w tym roku 41. Biegu Piastów. Wśród kobiet zwycięstwo odniosła Emilia Romanowicz z widoczną przewagą nad duetem z UKS Rawa Siedlce, czyli Oli Fundanicz i Joanny Bronisz. Ta pierwsza straciła niecałe 15 minuty, a młodsza o 9 lat Joanna niecałe trzy. Na starcie pojawiły się: Szwedka, Holenderka, Niemka czy Litwinka.

 

Wśród mężczyzn zwyciężył z kolei urodzony w 2000 roku Maciej Zdziechowski. Reprezentant MKS Karkonosze i uczeń SMS Szczyrk uzyskał czas 27 i 53 sekund. O triumf musiał jednak drżeć do samego końca – zaledwie 3 sekundy za nim na metę wbiegł 7 lat starszy Piotr Habrat. Najniższy stopień podium także należał do Polaka – Łukasza Bronowickiego z Enervit Yoko Team, niedawnego zwycięzcy Rodzinnej Dziesiątki. Jego czas był już jednak trochę gorszy od uzyskanego prez czołową dwójkę i wyniósł 30 minut i 11 sekund.

 

SZÓSTA lokata dla przedstawiciela Skipol TEAMu i MKS Istebna, Wojciecha Wojtyły. Do podium zabrakło niewiele, bo 18 sekund. Drugi zawodnik reprezentujący barwy Skipola, Dariusz Ślaga, zajął miejsce numer 31 z czasem 34:12.

 

WYNIKI

 

KaEn

fot. Bieg Piastów – Leszek Kosiorowski (Facebook Biegu Piastów)

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl