Ustawa Cookie - Wykorzystujemy cookies w celu poprawnego wyświetlenia strony. Wiemy - można bez nich żyć - tylko po co?

Waldemar Spychalski trzeci w Ushuaia Loppet [WYNIKI]

Biegi masowe -> Wyniki świat

2017-08-14

Polak Waldemar Spychalski zajął trzecie miejsce w zaliczanym do cyklu Worldloppet biegu Ushuaia Loppet, rozgrywanym w Ziemi Ognistej na południowych krańcach Argentyny.

Po dołączeniu do Worldloppet, ten prawdopodobnie najbardziej "egzotyczny" z biegów cyklu, w Polsce bieg ten zaistniał za sprawą Justyny Kowalczyk, która wygrała go przed dwoma laty.

 

Mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych nie powtórzyła się sytuacja sprzed roku kiedy to organizatorzy zmuszeni byli odwołać bieg. Udało się utrzymać liczącą niespełna 6 kilometrów pętlę, którą należało pokonać 8 lub 4 razy.

 

Na głównym dystansie triumfował, z czasem 2:16:33.71 Federico Cichero z Argentyny, drugi był jego rodak Federico Moyano, a trzeci Waldemar Spychalski z Polski.

 

Wśród  kobie najlepsza okazała się Clarisa Lala Panosetti  z Argentyny, drugie miejsce zajęła Anna Rix ze Stanów Zjednoczonych, a trzecia była Chilijka Loreto Fernandez Genova.

 

Bieg główny ukończyło jeszcze trzech Polaków. Na 12. miejscu uplasował się Krzysztof Kostka, 24. był Jacek Tracz, a 44. Edward Traskowski.

 

WYNIKI USHUAIA 48KM 

 

Na dystansie o połowę krótszym triumfowali Marco Dal Farra z Argentyny, a wśród kobiet Astri Rogstad z Norwegii.

WYNIKI USHUAIA 24KM

 

foto: facebook.com/worldloppet

 

huk

 

Komentarze - 0

Aby od razu dodać komentarz zarejestruj/zaloguj się na naszym portalu. Ze względu na problemy z botami komentarze niezalogowanych ukazywać się będą najszybciej jak to możliwe, ale dopiero po akceptacji.

* - pola obowiązkowePrawa autorskie © skipol.pl