Łukasz Kunc drugi w Biela Stopa 50, Bogusław Gracz trzeci na 30km [WYNIKI]

Biegi masowe -> Wyniki świat

2018-01-29

Biela Stopa to festiwal biegów narciarskich rozgrywany w Słowacji. Łukasz Kunc zajął drugą pozycję biegu głównym festiwalu na dystansie 50km techniką dowolną! Bogusław Gracz był trzeci na 30km techniką klasyczną. Katarzyna Witek także trzecia na tym samym dystansie!

Dwukrotny brązowy medalista Mistrzostw Świata w sprincie drużynowym – Czech Dusan Kozisek wygrał tegoroczną edycję Biela Stopa 50, na pokonanie dystansu potrzebował 2 godzin 29 minut i 41 sekund. Reprezentujący Polskę i UKS Regle Kościelisko Łukasz Kunc był wolniejszy o zaledwie 45 sekund. Trzecie miejsce ze stratą ponad 3 minut zajął kolejny reprezentant Czech Pavel Petr (podium w tej kategorii na zdjęciu). Bieg ukończyło 151 zawodników, w tym grupa zawodników z Polski, 18 miejsce zajął Władysław Olszowski z Team nabiegowkach.pl, a 41 był czołowy polski biegacz górski Paweł Dybek reprezentujący Salomon Suunto Team Poland.

Poza biegiem na 50km techniką dowolną w skład festiwalu wchodzą również bieg na 30km klasykiem, 25km łyżwą i bieg dla dzieci. Bieg na 25km techniką dowolną zdominowali Słowacy: wygrał Michalovsky Rudolf, drugi był Malak Michal, a trzeci Nemcik Lukas. Czwartą pozycję zajął reprezentujący Team nabiegowkach.pl Jan Łacek z Jaworzynki, a czołową dziesiątkę zamknął Andrzej Mojeścik z tego samego teamu. Bieg ukończyło 354 osoby.

„Klasyczna” trzydziestka została rozegrana dzień później niż biegi łyżwą, co pozwoliło na start zwycięzcom biegów stylem dowolnym. Najlepszy okazał się podobnie jak na 50km - Dusan Kozisek, drugie miejsce wywalczył zwycięzca 25km – Rudolf Michalovsky, a trzecie miejsce zajął Bogusław Gracz (Nordiclife, Poronin). Tuż za podium zameldował się drugi Polak – Piotr Michałek z Jaworzynki, a na ósmym miejscu Grzegorz Legierski z Koniakowa, obaj reprezentowali Team nabiegowkach.pl. Bieg klasykiem ukończyło 265 osób.

W klasyfikacji pań trzecie miejsce zajęła Katarzyna Witek z team nabiegowkach.pl i TN Biegówki WESOŁA.

Nasz teamowy (skipol.pl TEAM) zawodnik Sebastian Jarecki z Bielska Białej w biegu na 30km klasykiem zajął 16 miejsce (5 w kategorii).